Посли країн G7 висловили стурбованість у зв'язку зі змінами до антикорупційного законодавства

Поділитися
Посли країн G7 висловили стурбованість у зв'язку зі змінами до антикорупційного законодавства Посли G7 закликали українську владу працювати над покращенням інвестиційного клімату в країні © president.gov.ua
Дипломати пообіцяли підтримувати українські реформи і схвалили ініціативу Порошенко про створення робочої групи з перегляду закону №6172.

Посли країн "Великої сімки" позитивно оцінили ініціативу президента України Петра Порошенка щодо створення робочої групи для перегляду правок, внесених до "Закону про запобігання корупції".

Дипломати висловили стурбованість у зв'язку з введенням в дію ряду норм закону №6172, зокрема, запровадженням обов'язкового електронного декларування для представників антикорупційних неурядових громадських організацій.

"Посли обговорили з президентом Порошенком ряд питань, які викликають стурбованість, у тому числі пов'язаних з програмою реформ і боротьбою з корупцією, зокрема, такі, як розширення електронних декларацій для представників громадянського суспільства", – сказано в спільній заяві послів, опублікованому на сайті посольства Італії в Україні у вівторок, 28 березня.

У той же час, дипломати G7 висловили підтримку зусиллям українського уряду в сфері реформування країни, вказали на необхідність консолідації покращень у бізнес-середовища, що сприяли б залученню іноземних та вітчизняних інвестицій.

"Посли країн "Великої сімки" висловили вдячність за прогрес, досягнутий українською владою в стабілізації та реформування економіки і впровадження інституційних реформ, незважаючи на триваючий збройний конфлікт на сході України", – йдеться в документі.

Напередодні, 27 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового і молодшого командного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов'язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.

У той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін у цей закон в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій.

Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.

Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні до законопроекту були внесені суттєві правки.

Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі