Дипломати висловили стурбованість у зв'язку з введенням в дію ряду норм закону №6172, зокрема, запровадженням обов'язкового електронного декларування для представників антикорупційних неурядових громадських організацій.
"Посли обговорили з президентом Порошенком ряд питань, які викликають стурбованість, у тому числі пов'язаних з програмою реформ і боротьбою з корупцією, зокрема, такі, як розширення електронних декларацій для представників громадянського суспільства", – сказано в спільній заяві послів, опублікованому на сайті посольства Італії в Україні у вівторок, 28 березня.
У той же час, дипломати G7 висловили підтримку зусиллям українського уряду в сфері реформування країни, вказали на необхідність консолідації покращень у бізнес-середовища, що сприяли б залученню іноземних та вітчизняних інвестицій.
"Посли країн "Великої сімки" висловили вдячність за прогрес, досягнутий українською владою в стабілізації та реформування економіки і впровадження інституційних реформ, незважаючи на триваючий збройний конфлікт на сході України", – йдеться в документі.
Напередодні, 27 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового і молодшого командного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов'язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.
У той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін у цей закон в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій.
Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.
Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні до законопроекту були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.