У "Слузі народу" вирішили запроторити решту депутатів на гальорку

Поділитися
У "Слузі народу" вирішили запроторити решту депутатів на гальорку Партія Зеленського перекриє собою підступи до трибуни і ложі Кабміну
Формально президентська фракція законів не порушила, однак ніколи ще більшість не блокувала доступ опозиції одночасно до президії, урядової і президентської лож.

Фракція президентської партії "Слуга народу" без узгодження з представниками інших парламентських політсил розподілила місця в сесійній залі. Згідно з планом, "слуги" мають намір "окупувати" дев'ять передніх рядів, а також усі місця, прилеглі до ложі Кабміну. Схему розміщення депутатів, складену партією Володимира Зеленського, опублікувала "Українська правда" у вівторок, 20 серпня.

"Слуга народу" пропонує віддати "Опозиційній платформі – За життя" останні сім рядів праоворуч від трибуни біля ложі преси. На протилежному боці розміщуватимуться депутати від "Європейської Солідарності". Задні ряди двох центральних секторів займуть фракції "Голосу", "Батьківщини" та позафракційні депутати.

Українська правда

Така розсадження депутатів не порушує регламент Верховної Ради, однак є нетрадиційним для українського парламенту. Представники інших політичних сил вже дорікають партії влади нехтуванням демократичними принципами. По-перше, у глядачів телетрансляцій засідань Верховної ради може скластися враження, що крім "слуг" у сесійній залі інших депутатів немає, або вкрай мало.

Крім того, тепер у опозиційних депутатів не буде прямого доступу до президії. І представникам опозиції буде складніше безпосередньо вказати спікеру, приміром, на факти "кнопкодавства" й інші порушення під час голосування. Також "слуги" отримають тактичну перевагу для ефективної протидії спробам блокування трибуни, до чого традиційно вдається опозиція. Крім того, президентська фракція "ізолює" ложу Кабміну від прямого доступу опозиційних депутатів.

Відзначимо, що в попередніх скликаннях Ради фракцій розсідалися, переважно, за секторами. У кожної політсили був доступ до проходів до трибуни, і частину місць у передніх рядах займала опозиція.

Наприклад, у Верховній Раді восьмого скликання "Блок Петра Порошенка" займав два крайніх сектора ліворуч від трибуни. Крім БПП, місця в перших рядах були у "Батьківщини", "Самопомочі" та позафракційних депутатів.

uk.wikipedia.org

У Раді сьомого скликання більшість місць перших рядах займали "регіонали" і комуністи. Але фракції "Удару", який тоді був в опозиції, виділили весь лівий сектор, включаючи місця біля президії.

uk.wikipedia.org

Раніше "Слуга народу" склала проект, яким встановлюється кількість учасників парламентських комітетів і представників кожної фракції в них. Згідно з проектом, в кожному з комітетів 60% місць мають займати представники президентської політсили, в деяких з них не залишилося місця для "Голосу" і позафракційних депутатів.

Представники "Європейської Солідарності" звинуватили "Слугу народу" в спробі узурпації влади шляхом обмеження представництва опозиції в комітетах.

Усього в Верховній Раді дев'ятого скликання працюватимуть 23 комітети, а її перше засідання відбудеться 29 серпня.

У парламенті буде 254 депутати від "Слуги народу", 43 члена фракції "Опозиційна платформа – За життя", 26 представників "Батьківщини", 25 – "Європейської Солідарності", 20 депутатів від "Голосу" і 50 позафракційних парламентаріїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі