У «Слузі народу» хочуть якнайшвидше розглянути проєкт закону про мову навчання нацменшин

Відео
Поділитися
У «Слузі народу» хочуть якнайшвидше розглянути проєкт закону про мову навчання нацменшин
Законопроєкт про переведення російськомовних шкіл на викладання українською можуть розглянути на цьому тижні.

Фракція «Слуги народу» пропонує розглянути законопроект №2362 про мову навчання національних меншин вже цього тижня. Така пропозиція пролунала під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій у понеділок, 13 липня.

«Від нашої фракції є прохання про законопроєкт 2362. Це щодо переходу російськомовних шкіл на українську. Його обов’язково включити в порядок денний цього тижня», - сказав голова партії влади Олександр Корнієнко. Такий поспіх він пояснив наближенням 1 вересня, коли має розпочатись новий навчальний рік.

Проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» пропонує внести зміни до законів про освіту та функціонування української мови як державної. Зокрема, ним пропонується продовжити строк викладання рідною мовою у школах, де навчаються національні меншини, до 1 вересня 2023 року.

Згідно із законом «Про освіту», дошкільну та початкову освіту в Україні діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти навчатимуться державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов ЄС, нею можуть викладати одну або декілька дисциплін.

Перехід шкіл національних меншин на викладання українською заплановано на 2020 та 2023 роки відповідно. Тож законопроєкт пропонує встановити єдину дату переходу для шкіл з викладанням офіційною мовою ЄС та шкіл, мова викладання яких до них не належить.

Крім того, законопроєктом передбачено скасування зобов’язання представників національних меншин здобувати базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу (положенням доповнено доопрацьований законопроєкт). Виключенням є нацменшини, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу.

Обсяг викладання українською під час навчання нацменшин у середній школі становитиме 20% (40 відсотків у 9 класі), під час здобуття профільної середньої освіти – 60%.

Автором законопроекту є народний депутат Максим Бужанський («Слуга народу»).

З 1 год. 27 хв.

Нагадаємо, 10 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроект, що скасовує обмеження на безкоштовне здобуття середньої освіти «один раз у житті». Документ також розширює права педагогічних працівників і визначає вимоги до директорів шкіл.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі