У Верховній Раді зареєстрували законопроект №3808 “Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" (щодо узгодження окремих положень законодавства)”. Зокрема, документ пропонує скасувати обмеження про те, що отримати повну середню загальну освіту можна лише “один раз у житті”.
Окрім того, проектом закону передбачено, уточнення, якими міжнародними договорами у сфері загальної середньої освіти варто керуватися. У документі мова йде про ті договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.
Також законопроектом передбачено розширення права педагогічних працівників. Це пропонується зробити за допомогою установлення норм про те, що педагоги освітніх закладів приймаються на роботу за трудовими договорами відповідно до вимог цього Закону та законодавства про працю. Документ також пропонує заборонити примушувати педагогів державних та комунальних закладів освіти до укладання строкових трудових договорів.
“Засновники приватних закладів освіти самостійно мають визначати порядок укладання трудових договорів, у тому числі строкових, з особами, які приймаються на посади працівників таких закладів освіти відповідно до вимог цього Закону та законодавства про працю”, - йдеться у пояснювальній записці.
Окрім того, документ пропонує уточнити вимоги до керівника загальної середньої освіти, а саме:
- наявність громадянства України;
- вільне володіння державною мовою;
- наявність вищої освіти ступеня не нижче магістра, стажу педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних закладів освіти);
- організаторські здібності;
- стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків;
- проходження конкурсного відбору та визнання переможцем конкурсу відповідно до цього Закону.
Нагадаємо, міський голова Києва Віталій Кличко заявив про те, що київські навчальні заклади готуються до дистанційного навчання з вересня. За його словами, така форма навчання буде зберігатися до кінця карантину.
У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що у МОЗ зараз з'ясовують, за яких умов діти можуть навчатися у звичайному форматі, а за яких – у дистанційному.