У Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною щодо освітнього закону – МЗС

Поділитися
У Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною щодо освітнього закону – МЗС Поїздка Клімкіна до Бухаресту виглядає більш оптимістичною, ніж його візит до Будапешту © n-s-t.ru
Павло Клімкін провів зустріч з делегацією парламенту Румунії у Бухаресті.

Парламентарії Румунії виступають за конструктивний діалог з Україною при обговоренні закону про освіту в частині мов нацменшин, повідомила прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці в Twitter.

"Важливий сигнал від парламентаріїв Румунії - ми партнери і за конструктивний діалог при обговоренні освітнього закону", - написала вона.


Сьогодні, 13 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прибув до Бухареста для проведення переговорів з міністром закордонних справ Теодором Мелешкану і міністром з питань румунів Андрієм Пестирнаком.

Крім того, Клімкін провів зустріч з делегацією парламенту Румунії з питань ініціювання діалогу з українськими інституціями для забезпечення захисту прав румунської меншини в Україні, а також з керівництвом і представниками Союзу українців Румунії.

За підсумками зустрічі міністр заявив про те, що ні одна румунська школа не буде закрита, крім того, не буде ніякої асиміляції.

Як повідомлялося, 12 березня Клімкін відвідав з робочим візитом Будапешт і обговорив закон про освіту з міністром закордонних справ угорської республіки Петером Сіярто. За підсумками зустрічі голова МЗС Угорщини заявив, що Будапешт продовжить блокувати євроінтеграційні ініціативи Києва.

Нагадаємо, що 12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст.7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою і істотно скорочує їх права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив про те, що експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакції на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі