У Росії продовжуються проблеми, викликані дією санкцій – спільне російсько-американське підприємство «Російські газові турбіни» заявило про відмову від планів щодо виробництва газових турбін великої та середньої потужності для електростанцій, повідомляє Reuters.
Росіяни мали виробляти турбіни за ліцензією американської компанії General Electric вже у 2025-26 роках, локалізувавши 90% виробництва. Проте у 2022 році GE призупинила діяльність у Росії після повномасштабного вторгнення армії РФ до України.
У річному фінансовому звіті підприємства «Російські газові турбіни» йдеться про те, що «зовнішні події» спричинили «значні зміни у форматі та масштабах участі General Electric у спільних проектах з локалізації виробництва газових турбін, що мало несприятливі наслідки для компанії». Відтепер план діяльності компанії не включає виробництво газотурбінних установок за ліцензією GE.
У 2020 році компанія «ІнтерРАО», яка володіє 51% у «Російських газових турбінах», викупила у GE ліцензійні права на виробництво турбін GT13E2 потужністю 181-210 МВт та GE 6F.03 потужністю 79-87 мегават. «ІнтерРАО» планувало інвестувати у виробництво 570 млн доларів.
Наразі США, Європа та інші ключові союзники України готують нові санкції проти Росії. За заявою президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, додаткові санкції ЄС проти держави-агресора планують зосередити на протидії ухиленню від введених раніше обмежень.
Раніше європейські дипломати заявляли, що Росія обходить санкції ЄС та G7 й забезпечує постачання важливих напівпровідників та інших технологій, необхідних для війни проти України. Аналіз торгових даних свідчить про те, що сучасні чіпи та інтегральні мікросхеми, вироблені в ЄС та інших країнах-союзниках, постачаються до Росії через треті країни, такі як Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати та Казахстан.