У Раді заперечили, що в ОПУ проводили нараду щодо підготовки до виборів

Поділитися
У Раді заперечили, що в ОПУ проводили нараду щодо підготовки до виборів © Політична партія «Слуга Народу»
Давид Арахамія розповів, коли, на думку парламентарів, мають відбутися вибори в Україні.

У партії «Слуга народу» заперечили інформацію ЗМІ про те, що в офісі президента відбулася нарада з приводу підготовки до виборів. Зокрема, очільник парламентської фракції СН Давид Арахамія у коментарі «Суспільному» заявив, що він не брав участі у такій нараді та, що її «не було взагалі».

«Ніякі вибори не готуються, ніякої підготовки не ведеться. Всі парламентські партії і групи погодились, що вибори мають відбутися за шість місяців після зняття воєнного стану. І в принципі, наша позиція не змінилася після того», – заявив Арахамія.

Водночас у Центральній виборчій комісії зазначили, що для підготовки до виборів після війни необхідно буде ухвалювати закон щодо особливості проведення повоєнного голосування. Якщо говорити про чинне законодавство, то згідно з ним, вибори до Верховної Ради мають відбутися через 60 днів після завершення воєнного стану, а вибори президента – через 90. Однак, у ЦВК переконані, що цього терміну буде недостатньо для підготовки.

30 березня The Economist написав, що президент Володимир Зеленський скликав зустріч, на якій доручив своїй команді організувати вибори після повного припинення вогню, яке, на думку американців, може настати після 20 квітня. За даними видання, перше підтвердження цього може з’явитися до 5 травня включно. Це крайній термін голосування ВРУ щодо продовження воєнного стану, який закінчується 8 травня. Це перший необхідний етап для початку виборчого процесу.

Згодом у BBC Україна з посиланням на джерела в уряді та ОПУ зазначили, що наради, про яку писав The Economist, не було. Співрозмовники тоді зазначили, що матеріал закордонного видання містить фейкову чи маніпулятивну інформацію.

Вибори в Україні — це не просто політичний процес, це справжній виклик. Держава повинна бути готовою до їхнього проведення, хоч би коли вони відбулися. Безпека, оновлення списків виборців, голосування військових і мільйонів переселенців — усе це питання, які доведеться вирішувати. Чи готова держава до організації виборів? Як забезпечити чесне волевиявлення в умовах, коли виборчі дільниці зруйновані, а мільйони українців розпорошені по світу? Чи можна проводити вибори в умовах припинення вогню, а не сталого миру? У статті «Що може піти не так: виклики для організації майбутніх виборів» аналітик ГО «ОПОРА» Костянтин Донченко аналізує ймовірні ризики та шляхи їхнього подолання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Nick Khanenko
1 Квiтня, 10:03
Може так, а може ні. Його відповідь нічого не вартує, бо вони брешуть перманентно
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі