Верховну Раду України закликали перенести прийняття законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної" на поствиборчий період, повідомляє прес-служба Ради Європи. Комісар з прав людини Дуня Міятович заявила, що обговорення таких питань під час виборчої кампанії не приводить до збалансованих рішень.
"У контексті виборчої кампанії такі дискусії часто стають поляризованими і не сприяють прийняттю збалансованих рішень. Я закликаю український парламент перенести прийняття цього важливого законодавства на післявиборчий період", - сказала Міятович.
Під час обговорення нового закону або реформування політики щодо використання мов, держави-члени РЄ повинні "ретельно збалансувати законну мету підтримки використання державної мови та обов'язки захищати й підтримувати використання мов меншин та збереження культурної різноманітності", вважає комісар.
Зазначимо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної був затверджений у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.
Детальніше про нонсенси у законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".