У Раді проштовхують законопроект, який дозволить "дерибанити" державні землі на рівні сільрад

Поділитися
У Раді проштовхують законопроект, який дозволить «Повноваження по дерибану» землі можуть отримати всі місцеві ради країни
Здійснення державного контролю за використанням та охороною земель пропонується покласти на виконавчі органи сільських, селищних і міських рад у сфері земельних відносин.

В Раді проштовхують законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління земельними ресурсами та посиленням державного контролю за використанням та охороною земель", в якому зберігається стаття, згідно з якою передача держземель у власність об'єднаним територіальним громадам відбувається за рішенням обласних та районних державних адміністрацій. Про це пишуть директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко та юрист "Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук у своїй статті для DT.UA.

"Навіщо, питається, було писати величезний документ, вносити зміни в цілу низку законів, якщо нічого істотного для об'єднаних громад цей законопроект не дає? А ось навіщо. У будь-якому фокусі є момент, де ілюзіоніст відволікає увагу публіки, а після цього дістає кролика з капелюха, де секунду тому його не було. У фокусі №4355 відволікаючий маневр - обіцянка ОТГ вирішити земельні питання, а сам фокус в тому, щоб прикупити сільський електорат, (а заодно і земельки задешево), давши сільрадам карт-бланш, вибачте за вислів, дерибанити землі не тільки всередині, а й навколо своїх сіл", - пояснюють автори.

Таким чином законопроект передбачається, то "будь-яка сельрада, а не тільки рада ОТГ, може розпоряджатися державною землею як своєю власною".

Читайте також: Оптимальний сценарій земельної реформи

При цьому здійснення державного контролю за використанням і охороною земель в межах та в порядку, встановленому законом, пропонується покласти на виконавчі органи сільських, селищних і міських рад у сфері земельних відносин".

"У Жванецького радянського періоду було - "що охороняєш, те й маєш", в сенсі - крадеш. Тут, навпаки, сельрада буде дерибанити, а "охороняти" буде підпорядкований йому орган", - відзначають експерти.

"У законопроекті ще багато подібних милих дурниць, але вони не йдуть ні в яке порівняння з тим, які "повноваження по дерибану" можуть отримати всі місцеві ради країни. Ми вже не говоримо про те, що законопроект вихолощує саму ідею і стимул децентралізації - подання об'єднаним громадам максимальних можливостей для свого розвитку", - підсумовують Сергієнко і Ткачук.

Детальніше про реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні читайте у статті "Земельний дерибан під прикриттям децентралізації" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі