У Раді пропонують ввести відповідальність за публічне заперечення окупації Росією українських територій

Поділитися
У Раді пропонують ввести відповідальність за публічне заперечення окупації Росією українських територій
"Слуги народу" та один член фракції "Батьківщина" зареєстрували відповідний законопроект.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4136, яким пропонується заборонити чиновникам та державним органам публічно висловлюватися щодо визнання законності окупації Росією українських територій. Згідно з даними на сайті парламенту, документ зареєстрували 23 вересня.

Ініціаторами законопроекту вказані 19 народних депутатів. Серед них 18 парламентарів є членами фракції “Слуга народу”, ще один - член фракції ВО “Батьківщина”.

У пояснювальній записці вказано, що законопроект передбачає заборону поширення публічних висловлювань, які прямо або опосередковано містять ознаки визнання законності окупації РФ національними публічними діячами, органами держвлади та місцевого самоврядування.

Також у законопроекті йдеться про заборону участі національних публічних діячів в урочистостях з нагоди відзначення офіційних державних свят РФ і взаємодії з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, органами державної влади та місцевого самоврядування Росії. 

“Проектом також встановлюється заборона заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, Голокосту і депортації кримських татар у 1944 році у відповідності з міжнародними актами ООН”, - йдеться у пояснювальній записці. 

За вище вказані порушення пропонується передбачити відповідальність. Однак яку саме, в законопроекті не йдеться. Вказано, що вид покарання регулюватиме інший закон.

Нагадаємо, у червні Рада Європейського Союзу прийняла рішення продовжити ще на один рік санкції проти Росії за незаконну анексію Криму. 

Санкції забороняють імпорт в ЄС кримських продуктів, інвестиції в Крим і Севастополь, зокрема, придбання європейцями або європейськими компаніями нерухомості або підприємств у Криму, надання туристичних послуг у Криму та Севастополі, у тому числі з відвідання круїзних суден у кримські порти, продаж певних товарів і технологій кримським компаніям та інше.

Вперше "кримські санкції" були введені в 2014 році і з тих пір щорічно продовжувалися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі