У Раді почнуть роботу над новим законом про "особливий статус Донбасу" після нормандського саміту — Завітневич

Поділитися
У Раді почнуть роботу над новим законом про
За словами Олександра Завітневича, поки над відповідним законопроектом ніхто не працює.

Після зустрічі в нормандському форматі, яка відбудеться 9 грудня у Парижі, народні депутати приступлять до роботи над новим законопроектом про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО, заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Поки нас не залучають (до роботи над законопроектом – ред.). Такого законопроекту я не бачив і ми, напевно, всі чекаємо зустрічі президента у нормандському форматі 9 грудня. Я думаю, що 10-го або максимум 11-го (грудня – ред.) вже будуть якісь рішення, і для парламенту в тому числі. Поки над таким законопроектом ми не працюємо", - зазначив Завітневич.

Він додав, що нещодавня заява глави російського МЗС Сергія Лаврова про необхідність переговорів з бойовиками про врегулювання ситуації в Донбасі, є неприйнятними для України.

"Позиція не тільки моя, а й усіх наших політиків, державних діячів, президента - нам не потрібно вступати з ними в переговори. У нас Росія – країна агресор і розмовляти треба з Російською Федерацією", - підкреслив Завітневич.

Як зазначила у своїй статті для DT.UA оглядачка відділу міжнародної політики Тетяна Силіна, в Парижі можуть прийняти "концепці закону про особливий статус Донбасу". При цьому не виключено, що Зеленському вдасться умовити президента РФ Володимира Путіна погодитися з тим, щоб ці "особливості" не були зафіксовані в українській Конституції, як це передбачено "Мінськом-2".

Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що закон про особливий статус Донбасу автоматично продовжувати не будуть. Закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон, який парламент має розробляти у тісній співпраці і публічному обговоренні із суспільством.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях прийняли у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року.

Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуде чинності тільки після "виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".

Детальніше про перспективи, побоювання, питання та можливі теми майбутнього нормандського саміту читайте в матеріалі Тетяни Силиной "Paris-матч: грають вони... Виграє хто?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі