Речник Адміністрації президента Росії Дмитро Пєсков говорячи про можливість запрошення президента України Володимира Зеленського та його грузинського колеги Соломі Зурабішвілі на парад до Москви сказав, що зараз немає позитивної динаміки".
"На жаль, не можна похвалитися позитивною динамікою розвитку діалогу", - цитують Пєскова російські державні агентства у понеділок.
Зазначимо, що президент Росії Володимир Путін оголосив про те, що скасований "парад перемоги", присвячений 9 травня, відбудеться 24 червня, попри те, що в країні зафіксували рекордну смертність від нового коронавірусу COVID-19.
Нагадаємо, що в лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російські влади заперечували звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснував медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.
Після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули понад чотири тисячі військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.
Також варто відзначити, що Росія окупувала і продовжує контролювати 20% території Грузії.
Детальніше про те, як COVID-19 більше не визначає російську політику, і Кремль повертається до реалізації відкладених планів, читайте в статті Олексія Їжака "З бункера до перемог" для ZN.UA.