Кваліфікаційна оцінка суддів Громадською радою доброчесності (ГРД) є обов'язковою умовою судової реформи, заявило посольство США в Україні на своїй сторінці у Twitter.
"Громадська рада доброчесності відіграє вирішальну, передбачену законом роль у процесі відбору суддів. Спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ГРД є обов'язковою умовою успішної судової реформи", - йдеться в заяві.
Громадська рада доброчесності відіграє вирішальну, передбачену законом роль у процесі відбору суддів. Спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та ГРД є обов'язковою умовою успішної судової реформи.
- U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 28 березня 2018 р.
Нагадаємо, що 26 березня Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації. Як заявили громадські діячі, процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У раді також вказали на спроби "вичавити" правозахисників з процесу оцінки суддів.
Своєю чергою у ВККС заявили про готовність працювати без Громадської ради, але не відмовляються від співробітництва, оскільки від громадських діячів кваліфікаційна комісія отримувала більше інформації для повноцінного й якісного оцінювання суддів.
27 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККСУ) продовжила кваліфікаційне оцінювання суддів без участі в процесі ОСД.
Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".