У поліції склали топ порушень на місцевих виборах

Поділитися
У поліції склали топ порушень на місцевих виборах
Гречкосійство давно і міцно закріпилося як частина української виборчої традиції.

Кампанія з підготовки до місцевих виборів в Україні, які мають відбутися 25 жовтня, відрізняється великою кількістю маніпуляцій і правопорушень, повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко.

«Усі читають новини, бачать повідомлення поліції і розуміють, що ці вибори в принципі «проблемні». Правопорушень, маніпуляцій і спекуляцій дуже багато», - зазначив він у бліц-інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Серед найбільш поширених порушень: підкуп виборців (також відомий як «гречкосейство»), перешкоджання здійсненню виборчого права і масова зміна місця проживання.

«Потрібно розуміти, що «найбрудніша гра» йде у великих містах і об'єднаних територіальних громадах (ОТГ) - там, де сфери впливу сильні, там і могутніше кандидати борються за голоси виборців. Не завжди чесним шляхом, але поліція насторожі - припиняємо і документуємо відразу такі моменти », - додав він.

На сьогодні поліція зафіксувала понад 6,5 тисячі заяв про порушення виборчого процесу, складено 1,5 тисячі адміністративних протоколів, а слідчі відкрили 508 кримінальних проваджень.

Поліція готова забезпечити правопорядок на місцевих виборах - до охорони понад 30 тисяч територіальних виборчих комісій (ТВК) та виборчих дільниць (ДВК) залучать майже весь особовий склад Нацполіціі, кінологів, вибухотехніків і курсантів вищих навчальних закладів системи МВС.

За словами Клименка, півтори тисячі ТВК вже взяті під охорону, триває формування спеціальних загонів кінологів і вибухотехніків - у поліції не виключають дзвінків «мінерів» 25 жовтня.

Нагадаємо, від початку виборчої кампанії 5 вересня правоохоронці зареєстрували 6185 заяв і повідомлень, пов'язаних з виборчим процесом. Після їх розгляду поліцейські склали 1436 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень і почали 475 кримінальних проваджень.

21 жовтня Міністерство внутрішніх справ почало працювати в посиленому режимі - під охорону взяли 1340 територіальних виборчих комісій із залученням 2729 поліцейських. 22 жовтня правоохоронці повинні взяти під охорону дільничні виборчі комісії.

З 12 жовтня поліція перейшла на посилений режим роботи. Планувалося залучити понад 75 тисяч поліцейських, з яких на охорону виборчих бюлетенів - 47 тисяч. Крім того, до охорони громадського порядку та реагування на можливі порушення на виборах повинні залучити авіацію системи МВС.

Для охорони порядку на вибори 25 жовтня залучать Національну гвардію України.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі