"Паралельно порушуються питання про пріоритетність одного з кандидатів в президенти. Якщо хтось сумнівається, ці" анкетологі "намагаються переконати людину на користь іншого кандидата", - розповів Цуцкірідзе.
При цьому він зазначив, що друга схема полягає в телефонних дзвінках з пропозицією проголосувати за того чи іншого кандидата, а третя - подарунки з агітаційною символікою.
"Як у нас передбачено законодавством, якщо вартість подарунка перевищує 58 гривень, то це - підкуп, а не агітаційні залучення. Остання схема, яку ми зафіксували, - виплата матеріальної допомоги під приводом за умови голосування за певного кандидата. Це все зафіксовано, проводяться розслідування ", - повідомив заступник начальника ГСУ.
На сьогодні, за даними поліції, складено 605 адміністративних протоколів, а до адміністративної відповідальності притягнули 85 осіб. Серед загальних порушень найбільше зафіксовано фактів хуліганства, зокрема пошкодження рекламних конструкцій, агітаційних наметів тощо.
Раніше в поліції повідомили, що роздача гречки не є підкупом виборців. Раніше в МВС України нагадали про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах - такі порушення виборчого законодавства поліція кваліфікуватиме як підкуп виборця.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте в статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна". Слідкуйте за нашим спецпроектом Вибори-2019.