За його словами, санкція статті за отримання грошей (підкуп) передбачає до двох років обмеження волі. А для організаторів підкупу, відповідно, до семи років позбавлення волі.
"Що стосується суми, з якої починається підкуп, то ця сума в нас обмежена законодавцем у три відсотки від прожиткового мінімуму для працездатних осіб... Якщо ваш подарунок, а точніше, предмет виборчої агітації, який ви даєте громадянину, який не перевищує цю суму, то це не вважається підкупом громадянина", - роз'яснив він.
За його словами, на сьогодні поки ще не передбачена відповідальність за підкуп виборців гречкою, однак новий законопроект про посилення відповідальності торкнеться і продуктів харчування.
"І якщо ми маємо таке невелике очікування, що буде законопроект №8270 прийнятий в Україні до дня голосування, і відповідно, ми отримаємо додаткове обмеження в тому, що гречка також буде вважатися підкупом виборців", - додав Варченко.
Як повідомляло DT.UA, екс-голова партії "Укроп" Геннадій Кернес заявив, що має намір скупити всю гречку, щоб політики не змогли її використовувати для підкупу виборців.
Раніше в МВС нагадали про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах - такі порушення виборчого законодавства поліція буде кваліфікувати як підкуп виборця.
Всього з початку виборчої кампанії правоохоронці отримали 1470 повідомлень про порушення виборчого законодавства. З них по 361 фактe порушені кримінальні справи. 12 особам пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочину за п'ятьма кримінальними справами.
Про проблеми виборчого процесу і захисту від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".