Якщо б вибори до Верховної Ради проходили в травні 2018 року, 5%-ий бар'єр змогли б подолати вісім політичних сил, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.
Як повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, партія "Батьківщина" має 12,6% підтримки серед тих, хто прийшов би на вибори, "Громадянська позиція" - 10,7%.
Далі йдуть "Опозиційний блок" - 8,5%, "За життя" - 8,1% , "Радикальна партія" – 7,9%, "Блок Петра Порошенка – Солідарність" - 7,8%, "Самопоміч" – 5,1%, "Слуга народу" - 5,0%.
Також має шанс пройти в Раду партія "Свобода" - 3,3%.
Биченко зазначив, що до виборів результати опитувань сильно залежать від списку партій або кандидатів.
"Якщо список суттєво відрізняється від того, що буде на виборах, то в даному випадку рейтинги можна просто як певний індикатор настроїв у суспільстві розглядати, а не як прогноз виборів", - сказав він.
Опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року серед 2019 респондентів у всіх регіонах України за винятком та окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснено в рамках проекту "Програма сприяння громадської активності "Включайся!", який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.
Позачергові парламентські вибори пройшли в Україні 26 жовтня 2014 року. За партійними списками на них переміг "Народний фронт", отримавши 22,14% голосів виборців. За "Блок Петра Порошенка" проголосували 21,81% громадян, "Самопоміч" отримала 10,97%, "Опозиційний блок" – 9,43%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,44%, "Батьківщина" – 5,68%. Інші партії не подолали 5%-й бар'єр.
Чергові парламентські вибори повинні пройти в жовтні 2019 року.