У разі дострокових виборів до парламенту зможуть впевнено подолати 5%-й бар'єр сім партій, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і Центру Разумкова, проведеного в грудні 2017 року
"Щодо власне рейтингів, то нічого цікавого. І ці результати повторюють ті результати, які були отримані нашими колегами раніше", - сказала Ірина Бекешкіна, директор фонду "Демократичні ініціативи".
Вона зазначила, що "навіть лідери як президентських і парламентських перегонів не мають високих відсотків".
Бекешкіна повідомила про те, що серед тих, хто піде на вибори, партія "Батьківщина" має 12,1% підтримки громадян. Далі йде партія "Блок Петра Порошенка – Солідарність" - 9,2%.
Наступними йдуть партія "За життя" – 8,8%, "Громадянська позиція" – 7,4%, "Самопоміч" - 7%, "Радикальна партія" – 6%,"Опозиційний блок" – 6%.
"Серед тих, хто впевнено долає бар'єр, це все", - сказала Бекешкіна, зазначивши, що це серед тих, хто піде на вибори. За її словам, поки що не можна розподіляти серед цих партій голоси тих, хто піде на вибори, але не визначився.
Дослідження проведено фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року серед 2004 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій Криму та Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Позачергові парламентські вибори пройшли в Україні 26 жовтня 2014 року. За партійними списками на них переміг "Народний фронт", отримавши 22,14% голосів виборців. За "Блок Петра Порошенка" проголосували 21,81% громадян, "Самопоміч" отримала 10,97%, "Опозиційний блок" – 9,43%, "Радикальна партія Олега Ляшка" – 7,44%, "Батьківщина" – 5,68%. Інші партії не подолали 5%-й бар'єр.
Чергові парламентські вибори повинні пройти восени 2019 року.