У столиці Франції завершилися переговори керівників міністерств закордонних справ України Павла Клімкіна, Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера, Франції Лорана Фабіуса та РФ Сергія Лаврова.
Про це повідомив глава МЗС України Павло Клімкін на своїй сторінці в Twitter.
"Завершили. В Парижі ми всі підтримали відданість Мінську. Росія також. Подивимося, хто і як цю відданість буде реалізовувати", - зазначив глава українського МЗС.
Завершили. У Парижі ми всі підтримали відданість Мінську. Росія також. Подивімось, хто і як цю відданість реалізовуватиме.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 23 червня 2015
Він також виділив три визначальних для української сторони проблеми. Це припинення вогню, обмін полонених і вибори за стандартами ОБСЄ.
"Для нас три теми залишаються визначальними: припинення вогню, обмін полонених і вибори за стандартами ОБСЄ", - йдеться в повідомленні.
Для нас три тими залишаються визначальними: припинення вогню, обмін полонених і вибори за стандартами ОБСЄ.
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 23 червня 2015
Переговори в "Нормандському форматі" проводяться за участю України, Росії, Франції та Німеччини на різних рівнях - від політдиректорів, до глав держав. На переговорах на високому рівні (за участю глав МЗС - ред.) Україну представляє Павло Клімкін, Росію - Сергій Лавров, Францію - Лоран Фабіус, Німеччину - Франк-Вальтер-Штайнмайер.
На переговорах "Нормандської четвірки" основним питанням обговорення є конфлікт в Україні, способи його деескалації в Донбасі. Остання зустріч глав МЗС мала місце в квітні 2015 року, на якій сторони задекларували підтримку відводу озброєння калібром не менше 100 мм від лінії зіткнення.
На зустрічі "Нормандської четвірки" на найвищому рівні (за участю канцлера Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Франсуа Олланда, президента України Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна) в лютому 2015 року в Мінську були укладені вже другі за рахунком Мінські угоди в яких глави держав зобов'язалися сприяти виконанню Мінських угод від вересня 2014 року.
Раніше повідомлялося, що глави МЗС "Нормандської четвірки" зустрінуться 23 червня за ініціативою Франції.