У Німеччині відмовилися надати Онищенку політичний притулок – ЗМІ

Поділитися
У Німеччині відмовилися надати Онищенку політичний притулок – ЗМІ © Спорт-Экспресс в Украине
За словами адвоката, Онищенко може повернутися до Росії.

Федеральне відомство міграції та біженців Німеччини відмовило в наданні політичного притулку колишньому депутату Верховної Ради Олександру Онищенку, якого в Україні підозрюють в організації корупційних схем, передає Deutsche Welle, посилаючись на пресслужбу Вищого земельного суду Ольденбургу.

За словами адвоката Домініка Клаука, його підзахисний оскаржив відмову в наданні притулку у суді міста Оснабрюк. Ексдепутат також подав клопотання про те, щоб йому дозволили лишитися в Німеччині на період розгляду скарги.

"Олександр Онищенко хоче залишитися у Німеччині", - заявив адвокат.

Водночас, за словами Клаука, якщо Німеччина остаточно відмовить Онищенку в притулку, то він може поїхати до Росії, адже він є громадянином РФ. Зараз колишній депутат перебуває на своєму ранчо в Нижній Саксонії.

Напередодні судді Вищого земельного суду Ольденбургу відмовили в екстрадиції Онищенка з Німеччини в Україну. Судді вирішили, що зараз не можна встановити, чи є кримінальна справа проти Онищенка політично вмотивованою.

Читайте також: В САП заявили, що відмова в екстрадиції Онищенка "не вплине на розгляд справи"

У липні 2018 року в НАБУ відзвітували про завершення досудового розслідування справи про розкрадання коштів "Укргазвидобування". Основним підозрюваним у "газовій справі" є Онищенко. Тоді він не з'явився в прокуратуру для вручення обвинувального акту, і суд дозволив заочне провадження у "газовій справі".

У листопаді 2019 року директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив про те, що Онищенка мають повернути до України з Іспанії, де він програв усі суди щодо оскарження екстрадиції.

Однак, у грудні підозрюваного затримали у німецькому місті Аахен.

Слідство встановило, що Олександр Онищенко є організатором і керівником злочинної організації, учасники якої із січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд гривень від реалізації природного газу. Внаслідок таких дій "Укргазвидобуванню" (100% акцій належать "Нафтогазу") завдано збитків на суму понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Серед них – двоє близьких людей, які виконували роль організаторів, решта – працівники "Укргазвидобування", юрист, фінансисти, керівники компаній.

Розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року. У липні 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. На момент голосування він уже втік за кордон. Нині він перебуває в національному розшуку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі