У Німеччині побоюються напливу мігрантів з України після введення безвізового режиму

Поділитися
У Німеччині побоюються напливу мігрантів з України після введення безвізового режиму © farm4.static.flickr.com
Німецький депутат розповів, яких плюсів і мінусів очікувати від запровадження безвізового режиму з Україною для обох держав.

Європейські цінності зобов'язують країни ЄС забезпечувати гідне життя і підтримку всім особам, нездатним самостійно впоратися з фінансовими труднощами, і це входить у протиріччя з небезпекою масового припливу громадян з країн СНД. Даний чинник стримує Євросоюз від суттєвих кроків щодо лібералізації візового режиму, зокрема, з Україною, повідомив депутат Гамбурзького парламенту, доктор наук Ніколаус Гауфлер.

ТАКОЖ: І де безвізовий режим?

"Ми витрачаємо на соціальну допомогу щорічно більше 70 млн євро тільки у Гамбурзі. Деякі з цих людей - громадяни країн, що мають безвізовий режим з Євросоюзом - Сербії, Македонії та інших. Вони отримують право на всі соціальні виплати і чималу допомогу для дітей. Ми просто не можемо дозволити собі залишити їх без соціального стандарту. Я впевнений, що якась частина українців вважатиме для себе привабливою цю ситуацію. Тоді, на жаль, виникнуть проблеми".

У той же час політолог Дмитро Видрін зазначив, що візи - це бар'єр не тільки для людей з низькою освітою і кваліфікацією, а й для тих, хто може привнести до Європи професійні знання і нові можливості.

"Багато українських медиків, академіків мають світову славу. Я думаю, що цим людям не гріх з'являтися в Європі, тому що вони можуть проконсультувати будь-яку - і гамбургську, і берлінську - медичну еліту. Чому ж Євросоюз, декларуючи в числі базових цінностей свободу пересувань, так важко йде на зрушення в цьому напрямку?", - дивується політолог.

На думку Гауфлера, багато європейських парламентаріїв розуміють, що через візові бар'єри ті люди, яких Євросоюз хотів би бачити у себе, не мають можливості працювати в ЄС і просто проводити відпустку в країнах Європи.

"У мене є пропозиція, яка стосується не просто в'їзду на територію Євросоюзу, а й постійного перебування у Німеччині. Я хотів би зробити можливою видачу посвідки на проживання громадянам європейських країн, які мають вищу освіту і говорять німецькою мовою. Якщо людина вивчила німецьку, то вона вже показала свою зацікавленість цією країною. І я б хотів домогтися цього, особливо для молодих людей", - сказав німецький політик.

За його словами, навчання в університетах Німеччини має бути більш відкритим для молоді.

"Я знаю багатьох українців, які хотіли б не те що назавжди покинути свою країну, але отримати європейський досвід, побачити те, що можна привнести сюди, в Україну, і впровадити тут. І я вважаю, ми повинні відчиняти двері цим людям. Але це значить відчиняти двері кожному", - зазначив німецький парламентарій. !zn

Читайте також:

Посол Франції пообіцяв спростити видачу шенгенських віз українцям

Українці можуть відвідувати без віз 34 країни світу (список)

Хорватія пообіцяла видавати візи українським туристам за 5 днів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі