За його словами, позиція Берліна залишається незмінною: Україна повинна зберігати роль транзитера газу і після завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2", який у Німеччині вважають "економічним проектом".
"Україна, звичайно, і ми говорили про це в минулому, повинна провести реформи в системі транзиту газу, щоб створити умови для довгострокового транзиту газу", - сказав Зайберт.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель під час зустрічі з президентом РФ в Німеччині заявила, що після запуску "Північного потоку -2" Україна має відігравати свою роль у газовому транзиті в Європу.
Зазначимо, "Газпром" може сплатити "Нафтогазу" близько $ 12 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу у випадку, якщо "Газпром" відмовиться від транзиту газу через територію України після 2019 року.
Що необхідно зробити, щоб зберегти газотранспортну систему не як пам'ятник минулим успіхам, а як інтегрований в європейську систему реально діючий суб'єкт господарювання, що приносить значний дохід державі. Детальніше читайте у статті Леоніда Уніговського й Олександра Домбровського "ГТС України: Шлях у Європу чи в нікуди?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".