"Парламентська асамблея підтверджує свою тверду підтримку розслідування падіння літака рейсу МН17 в Україні, яке провадить влада Нідерландів; та закликає Кремль виконати резолюцію Ради безпеки ООН 2166, взяти відповідальність та у повну силу долучитися до намагань встановити справедливість", - йдеться у проекті резолюції.
Крім цього, у документі ПА НАТО також "найрішучіше засуджує" отруєння екс-офіцера російської розвідки, подвійного шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у британському Солсбері навесні поточного року. І схвалює єдність та підтримку, "продемонстровані союзниками уряду Британії".
Скрипалі були шпиталізовані 5 березня, їхнє отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" набуло широкого розголосу, Росія традиційно відмовилася визнавати власну причетність до замаху, що призвело до масової висилки російських дипломатів з багатьох країн світу.
Докладніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та висилку російських дипломатів після цього читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Також Асамблея засуджує спроби Росії втручатися у вибори та референдуми інших країн і "висловлює глибоке занепокоєння" аналогічними загрозами.
"Асамблея засуджує втручання Росії у нещодавні вибори та референдуми у євроатлантичній зоні; а також висловлює глибоке занепокоєння подібними загрозами, що постають перед майбутніми виборами, й підтримкою Кремлем маргінальних політичних рухів на Заході", - стверджується у документі.
Парламентська асамблея НАТО триває цього тижня у канадському Галіфаксі. Голосування за остаточний варіант резолюції відбудеться у понеділок, 19 листопада.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року приблизно о 16:20 над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам-Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.
Майже через чотири роки, у травні 2018 року, Міжнародна слідча група (JIT) на прес-конференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак . Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську.
Наступного дня Австралія та Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського "Боїнга 777". Європейська Рада також закликала РФ взяти на себе відповідальність та повністю сприяти всім спробам встановити істину, справедливість і провину конкретних осіб у цьому злочині.
Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.