У НАТО вважають "недоречною" пропозицію Зеленського замінити військових США у Європі на солдатів ЗСУ

Поділитися
У НАТО вважають © Getty Images
Конноллі вважає, що не варто заохочувати Сполучені Штати виходити з Європи.

Президент Парламентської Асамблеї НАТО та конгресмен США Джеррі Конноллі заявив, що пропозиція лідера України Володимира Зеленського замінити американських військових у Європі на військовослужбовців ЗСУ є "недоречною". В інтервʼю "Радіо Свобода" він заявив, що сьогодні така ідея "шкодить".

За його словами, пропозиція Зеленського виглядає як "політичний пас" кандидату у президенти США Дональду Трампу у разі його перемоги на виборах. Він додав, що ті, "хто бореться за Україну в Конгресі США" не повинні чути такого, а Сполучені Штати мають бути у Європі.

"Не треба заохочувати США виходити з Європи – бо це не в інтересах України і не в інтересах союзників. Якщо хтось би й вітав це – так це Владімір Путін. Бо ми — це засіб протидії і наша фізична присутність в Європі заспокоює партнерів... Добре, я беру до уваги цю пропозицію [Зеленського] як вияв щедрості, але сама ідея не є продуктивною. А в цей час вона ще й шкодить", — заявив Конноллі.

Журналісти зазначають, що американські війська дислокуються у Європі після завершення Другої світової війни. Це території Німеччини, Британії, Італії та інших країн. Зараз вони знаходяться також у Польщі та Румунії на тлі посилення східного флангу НАТО. Згідно з оцінками, кількість солдатів армії США у Європі сягає 60 тисяч осіб.

Нагадаємо, ідею про заміну американських військових у Європі на українських солдатів озвучив президент Володимир Зеленський під час представлення плану перемоги у Верховній Раді. За його словами, після закінчення війни військові ЗСУ можуть застосовувати свій досвід для зміцнення оборони НАТО та континенту.

Раніше французька газета Le Monde повідомляла, що США не проти запросити Україну до НАТО. Як пишуть журналісти, процес цього можуть розпочати у разі перемоги віцепрезидентки Камали Гарріс на виборах у листопаді. 

Чому трохи прочинилося вікно можливостей і якими є перспективи України — читайте в статті Володимира Кравченка "Запрошення України до НАТО. Чи увірветься вітер змін у кватирку можливостей".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі