Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро ще до виходу останньої серії журналістського розслідування проекту Bihus.Info розпочало службове розслідування за фактами можливих неправомірних дій працівників, пов'язаних з фігурантами сюжету. Про це заявила прес-служба НАБУ у Facebook.
"На даний час службове розслідування триває. Також запевняємо у всебічному сприянні слідчим Державного бюро розслідувань у проведенні розпочатого ними розслідування за фактами, оприлюдненими Bihus.Info", - йдеться у повідомленні.
Своєю чергою директор НАБУ Артем Ситник у відеозверненні заявив про те, що Євген Шевченко не є співробітником Бюро, він давав згоду на конфіденційне співробітництво й усе співробітництво з відомством здійснювалося в рамках закону. Але службове розслідування наддасть цьому свою оцінку, додав Ситник.
Він також знову заявив, що НАБУ "не видавало й не видає довідок про те, чи підприємство являється або не являється фіктивним".
Раніше Рада громадського контролю НАБУ закликала Артема Ситника відсторонити від посад фігурантів журналістського розслідування. Мова йде про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву, заступника керівника Третього відділу І підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка та детектива Третього відділу І підрозділу Головного підрозділу детективів НАБУ Дмитра Литвиненка.
У заключній частині журналістського розслідування Лесі Іванової (Bihus.Info) повідомляється про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укрооборонпрому" у компаній, пов'язаних із сином екс-першого заступника секретаря РНБО Ігорем Гладковським і його бізнес-партнерами Віталієм Жуковим та Андрієм Рогозою. Протягом декількох років Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статті Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук".