У Бюро розповіли про те, що з 2016 року неодноразово отримували від захисників Онищенка пропозиції про співпрацю в обмін на компенсацію завданих державі збитків та свідчення ним стосовно низки українських високо посадовців. "Своєю чергою детективи НАБУ повідомили адвокатів, що укладення таких угод – це виключна компетенція прокуратури", - йдеться у повідомленні антикорупційного відомства.
За словами детективів бюро, оскільки депутат-втікач продовжував обговорювати можливість співпраці зі слідством, відповідні роз'яснення надавалися йому під час усіх трьох відеоопитувань упродовж 2016 -2017 років.
"Під час відеоопитувань детективи намагалися з'ясувати умови, за яких Олександр Онищенко готовий був би піти на "угоду", а також конкретику щодо фактів корупції за участі високопосадовців, якою підозрюваний був готовий поділитися. Усі ці деталі були озвучені представникам САП та безпосередньо керівнику антикорупційної прокуратури", - додали в Бюро.
Керівник одного з відділів САП також брав участь у одному з перших відеоопитувань Онищенка у 2016 році. У НАБУ також наголосили на тому, що результати усіх відеоопитувань належним чином оформлені та долучені до матеріалів слідства відповідно до ч.11 статті 232 Кримінального процесуального кодексу України.
"Всі дії здійснено під процесуальним керівництвом прокурорів САП, з виконанням їхніх вказівок та доручень. З-поміж іншого, ці вказівки стосувались слідчих дій детективів за кордоном, у тому числі в частині вибору країн для проведення допитів підозрюваного", - зазначили в антикорупційному відомстві.
Там також назвали "спробою дискредитувати роботу антикорупційного органу" повідомлення про нібито перевищення повноважень детективами Бюро в частині неповідомлення прокурорів про ініціативу депутата-втікача.
У квітні Олександр Онищенко оприлюднив частину аудіозапису "розмови з Порошенком", що стосується екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. За словами Онищенка, на зустрічі у січні 2016 року він доповідав гаранту про свою поїздку до Злочевського й обговорював пропозицію щодо укладення контрактів із НАК "Нафтогаз України" та іншими державними компаніями.
Прес-служба адміністрації президента України назвала "фейком" і відмовилася коментувати оприлюднений Онищенком запис. Своєю чергою НАБУ повідомило про готовність вивчити записи, зроблені депутатом-втікачем, якщо він надасть у розпорядження детективів їх оригінали.
Нагадаємо, Онищенко є підозрюваним у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням". За версією слідства, із січня 2013 року по червень 2016-го члени злочинної організації незаконно заволоділи грошовими коштами в розмірі понад 1,6 млрд і завдали "Укргазвидобуванню" шкоди на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Сім з них, включно з Онищенком, знаходяться у розшуку, обвинувальні акти щодо 18 осіб скеровані до суду, стосовно семи осіб набув чинності обвинувальний вирок.