Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повністю замінив групу прокурорів, яка працює по справі щодо "плівок Онищенка", сам голова САП повідомив про це в інтерв'ю LB.ua.
"Я сьогодні змінив групу прокурорів, де буду старшим прокурором у цій справі - справі "плівок Онищенка". І будемо чекати висновків. Але - тут можна погодитися з НАБУ - без слідства і дослідження тих плівок, апаратури і носія, на які вони були записані, давати оцінки рано. Нас Онищенко вже більше року "годує", що у нього є плівки. І що він готовий, то не готовий їх віддати", - зазначив Холодницький.
При цьому він заявив, що не підтримує позицію директора НАБУ Артема Ситника, який заявляв, що на "плівках Онищенка" нібито немає нічого цікавого.
Холодницький також зазначив, що йому поки що нічого невідомо про зміну статусу біженця народного депутата в США (у ЗМІ була інформація про те, що Онищенко дав свідчення Мін'юсту США на перших осіб України, за що міг отримати політичний притулок - ред.), а все, що він чув - не заслуговує довіри інформація на рівні пліток і ЗМІ.
"Знаєте, за два роки роботи я побачив багато ситуацій, які виглядали справжніми, а виявлялися блефом. Тому довіряй, але перевіряй. Я чекаю. Якщо є заява, якщо є такі звинувачення про якісь домовленості за спиною прокурорів, тоді треба перевіряти", - резюмував голова САП.
Нагадаємо, у квітні Олександр Онищенко оприлюднив частину аудіозапису "розмови з Порошенком", що стосується екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. За словами Онищенка, на зустрічі у січні 2016 року він доповідав гаранту про свою поїздку до Злочевського й обговорював пропозицію щодо укладення контрактів із НАК "Нафтогаз України" та іншими державними компаніями.
Прес-служба адміністрації президента України назвала "фейком" і відмовилася коментувати оприлюднений Онищенком запис. Своєю чергою НАБУ повідомило про готовність вивчити записи, зроблені депутатом-втікачем, якщо він надасть у розпорядження детективів їх оригінали.
Нагадаємо, Онищенко є підозрюваним у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із "Укргазвидобуванням". За версією слідства, із січня 2013 року по червень 2016-го члени злочинної організації незаконно заволоділи грошовими коштами в розмірі понад 1,6 млрд і завдали "Укргазвидобуванню" шкоди на суму понад 740 млн гривень.
Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Сім з них, включно з Онищенком, знаходяться у розшуку, обвинувальні акти щодо 18 осіб скеровані до суду, стосовно семи осіб набув чинності обвинувальний вирок.