У НАБУ прокоментували зміну статусу антикорупційного органу

Поділитися
У НАБУ прокоментували зміну статусу антикорупційного органу © НАБУ
У Бюро закликають не зволікати з підготовкою конкурсу для обрання директора, щоб не вийшло як із відбором керівника САП.

В Україні набрали сили зміни до закону «Про Національне антикорупційне бюро», яке відсьогодні стає центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. У НАБУ прокоментували зміни, наголосивши на тому, що Бюро й надалі залишатиметься інституційно незалежним органом.

«Зміни до ЗУ «Про Національне антикорупційне бюро України», що набули чинності 10 листопада 2021 року, усунули правові колізії, які виникли через рішення КСУ  про визнання окремих положень закону неконституційними. Цей факт не змінює ключових засад функціонування Національного бюро: інституційної незалежності та спеціалізації на розслідуванні корупційних та інших кримінальних правопорушень», - йдеться у заяві.

Закон зберігає особливу процедуру призначення та звільнення директора Бюро, що унеможливлює політичний тиск на антикорупційний орган, та визначає, що набуття нового статусу не потребуватиме жодних реорганізаційних чи ліквідаційних процедур, тож НАБУ продовжує працювати в штатному режимі.

Водночас набуття Бюро нового статусу потребує внесення змін до низки документів, чим має зайнятись Кабінет міністрів. Насамперед йдеться про унормування діяльності Ради громадського контролю (РГК) при НАБУ – ухвалення нових положень про конкурс з обрання її членів та  діяльність.

«Зволікання з розв'язанням цих питань може в майбутньому призвести до блокування роботи конкурсних та дисциплінарної комісій, до складу яких входять представники РГК», - попереджають у Бюро.

У НАБУ також закликають заздалегідь розпочати підготовку до конкурсу на посаду директора Бюро у квітні 2022 року, коли спливуть повноваження Артема Ситника, аби уникнути повторення ситуації, яка склалася з обранням керівника САП.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада 304 голосами ухвалила закон №5459-1, який змінює статус НАБУ та визначає його як центральний орган виконавчої влади з особливим статусом. Також із закону виключили норму, за якою Бюро утворюється президентом України.

Конституційний суд України в серпні минулого року дійшов висновку, що п'ятий президент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, оскільки Бюро належить до органів виконавчої влади.

Під тиском громадськості і західних партнерів Офісу президента довелося відмовитися від спроб негайного звільнення незалежного директора НАБУ та призначення лояльного керівника, Ситник продовжуватиме очолювати Бюро до 16 квітня 2022 року. У травні 2021 року Рада визначила умови проведення конкурсу на посаду директора НАБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі