Формат "Асоційоване тріо", куди входять Україна, Грузія і Молдова, може стати драйвером змін політики "Східного партнерства" щодо партнерів. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.
"Виникла дуже жива і правильна проактивна ініціатива щодо Асоційованого тріо. І в принципі ця ініціатива показує рівень амбіційності країн-членів "Східного партнерства". Ми не ламаємо цю систему, а просто вимагаємо диференційований підход в залежності від амбіцій кожної країни-члена. В принципі, у нас є позитивне сприйняття Європейського Союзу, і сподіваємося, що саме асоціативне тріо буде драйвером змін політики "Східного партнерства "щодо партнерів", - сказав Боднар.
Він додав, що нещодавно вже стало видно певні пропозиції Європейської комісії з приводу поновлення політики сусідства і в тому числі "Східного партнерства". Зараз Україна це аналізує.
За словами заступника міністра, Україні важливо, щоб принцип диференціації знайшов своє формальне відображення. Крім того, важливо визначити чітку мету такого "Східного партнерства" та передбачити інструментарій для реалізації подібних амбіцій.
Україна, Грузія і Молдова намагаються поглибити співпрацю в рамках цієї ініціативи ЄС "Східного партнерства". Зокрема, країни беруть участь в проєктах Постійного структурованого співробітництва (PESCO). Але їм це не дуже вдається, як не виходить і отримати чітку європейську перспективу. Про те, що пропонує Тріо і що заважає його тісній співпраці та інтеграції з ЄС, читайте в статті Миколи Точицького "Ілюзорна безхмарність Східного партнерства".