Напередодні в інтерв'ю виданню Financial Times він повідомив про те, що організація, яку він очолює, розглядає таку можливість.
"Повернення РФ у ПАРЄ без виправлення міжнародно-правових порушень, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, суперечить міжнародному праву", - написала на своїй сторінці у Twitter речниця МЗС України Мар'яна Беца.
Повернення РФ в ПАРЄ без виправлення міжн-правових порушень, відновлення терит цілісності Укр, виведення рос військ, суперечить міжн праву.
- Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 27 листопада 2017 р.
Вона нагадала про те, що Росія не виконала жодної резолюції РЄ та інших міжнародних організацій, тому про компроміс не може бути й мови.
"РФ не виконала жодної резолюції в рамках РЄ. Жодної в рамках ООН чи ОБСЄ. У питанні виконання міжнародного права, цінностей, не може бути компромісів", - додала Беца.
РФ не виконала жодної резолюції в рамках РЄ. Жодної в рамках ООН чи ОБСЄ. У питанні виконання міжн права, цінностей не може бути компромісів
- Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 27 листопада 2017 р.
Нагадаємо, заяву Ягланда стосовно повернення Росії до ПАРЄ без виконання нею вимог міжнародного права розкритикувала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
"Генсек РЄ Т. Ягланд публічно повторив свою давню позицію: повернення Росії в ПАРЄ без всяких передумов. Його турбує, що інакше Європа залишиться без Росії, а на Росії буде територія безправ'я. Те, що РФ вкрала частину територій України, Грузії, його не турбує, те, що РФ порушує права людини й створила територію безправ'я в окупованих регіонах - теж не турбує генсека РЄ. Як і те, що його заяви є самодіяльністю, йдуть всупереч рішенням Комітету міністрів РЄ і резолюціям ПАРЄ", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.
Як повідомлялося раніше, у Парламентській Асамблеї Ради Європи зареєстрований запит на проведення незапланованих дебатів про зняття санкцій з РФ і відновлення участі російської делегації у роботі ПАРЄ.
Росія була позбавлена права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року - одразу після анексії Криму та початку військових дій в Донбасі. За російськими парламентаріями збереглося лише право бути присутніми та виступати на засіданнях асамблеї, а також працювати в комітетах. Після цього РФ на знак протесту відмовилася від участі в сесіях ПАРЄ і перестала виділяти гроші в "касу" організації.