У МЗС прокоментували спроби Росії укласти «зернову угоду» з Туреччиною без участі України

Поділитися
У МЗС прокоментували спроби Росії укласти «зернову угоду» з Туреччиною без участі України © Сайт президента України
В Україні сподіваються, що Туреччина використає свій авторитет для запобігання зловживанням РФ

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяви російського МЗС про можливість укладання «альтернативної зернової угоди» без участі України – з Туреччиною та Катаром. 

«Розгляд можливості підтримки експорту Росією зернових у Чорному морі без відновлення експорту українських зернових із українських портів завдасть серйозного удару по міжнародним зобов’язанням та міжнародному праву, заохочуватиме Москву до подальших агресивних дій та посилюватиме її відчуття безкарності… У цьому контексті розраховуємо, що Туреччина, яка неодноразово підтверджувала свою непорушну позицію щодо збереження та чіткого дотримання норм міжнародного права, а також інші причетні сторони, використають свій авторитет задля запобігання спробам Росії знову порушити міжнародні зобов'язання та шантажувати світ новими продовольчими кризами», – йдеться у заяві українського МЗС від 31 серпня.

У відомстві нагадали, що після виходу з «зернової угоди» РФ почала ракетними ударами системно знищувати інфраструктуру українських портів та місця зберігання зернових, а також російська армія продовжує перешкоджати судноплавству в Чорному морі. 

«Україна, як один із гарантів глобальної продовольчої безпеки, зацікавлена у відновленні функціонування Чорноморської зернової ініціативи задля продовження експорту української сільськогосподарської продукції на іноземні ринки, зокрема Африки та Азії. Ми також активно працюємо над запуском альтернативних маршрутів. Чорне море має залишатися відкритим для вільної та безпечної торгівлі», – зазначили у МЗС.

Нагадаємо, що 30 серпня У Росії заявили про те, що працюють над домовленостями про постачання зерна до Туреччини за фінансового забезпечення Катару. У МЗС РФ назвали проект «оптимальною робочою альтернативою «чорноморській угоді».

У липні Financial Times попереджала, що Москва проштовхує план з експорту зерна за участю Катару та Туреччини, який закріпить блокаду українських портів.  Раніше повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у перший тиждень вересня може відвідати Росію, щоб зустрітися з президентом РФ Владіміром Путіним та обговорити «зерновий коридор».

На думку колишнього заступника начальника Генерального штабу ЗСУ Ігоря Романенка, завдяки морським дронам, Україна може диктувати вимоги до «зернової угоди», а не просто просити повернення до старих умов експорту зерна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі