У Медведчука закінчився домашній арешт – у прокуратурі пояснили, що далі

Поділитися
У Медведчука закінчився домашній арешт – у прокуратурі пояснили, що далі © Український вибор
Печерський райсуд Києва розгляне клопотання прокурорів про обрання депутатові запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання.

У голови політради «Опозиційної платформи-За життя» Віктора Медведчука сплив термін домашнього арешту у справі про держзраду та замах на розграбування національних цінностей, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Граничний строк у шість місяців перебування підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом закінчився, тому його подальше продовження є неможливим. Єдиний запобіжний захід, про який наразі може клопотати сторона обвинувачення – особисте зобов’язання з покладенням на підозрюваного обов’язків», - пояснюють в Офісі генпрокурора.

Прокурори вже звернулися до суду з відповідним клопотанням, сьогодні Печерський райсуд Києва розгляне його.

Серед обов’язків, які проситимуть покласти на Медведчука:

  • прибувати за кожною вимогою органу досудового розслідування, прокурора або суду;
  • не відлучатися із Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з підозрюваними, свідками відповідно до списку, визначеному слідчим або прокурором;
  • здати на зберігання закордонні паспорти та інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний браслет.

У травні Віктору Медведчуку і його однопартійцю та бізнес-партнеру Тарасу Козаку оголосили підозру за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму (статті 111 та 438 КК України). 

Печерський суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт і зобов'язав підозрюваного здати закордонні паспорти, носити електронний браслет і не спілкуватися з іншими фігурантами справи. 7 липня суд продовжив досудове розслідування у справі Медведчука і Козака до 11 листопада.

Справа Медведчука-Козака: за версією слідства, підозрювані передали російським окупантам Криму матеріальну та документальну базу щодо розробки нафтового родовища «Глибока» (перспективні запаси – 8 млн тонн, 38 млрд грн), суттєво полегшивши завдання з його розробки.

Крім того, один з депутатів сприяв «перереєстрації» одного із зареєстрованих в Україні підприємств в ОРДЛО, аби згодом на підставі наявних українських дозволів та готових технічних документів отримати незаконні «дозволи» від держави-агресора. 

Медведчука та Козака також звинувачують у збиранні інформації щодо місць дислокації українських військових та їх бойової підготовки, сприянні зацікавленим особам у дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі, формуванні мережі агентів для лобіювання інтересів РФ в Україні («Проєкт «Промінь»).

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі