"Державна зрада та замах на розграбування національних цінностей": ОГП завершив розслідування справ щодо Козака та Медведчука

Поділитися
© Офіційний сайт Кремля
Далі повинен бути суд.

Генеральна прокуратура завершила розслідування справ щодо народних депутатів Віктора Медведчука та Тараса Козака, яких підозрюють в держзраді та розкладанні національних ресурсів. Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова, додаючи, що відсьогодні матеріали провадження відкриті для сторони захисту. 

"Одразу зауважу – матеріали сьогодні будуть відкриті народному депутатові, який перебуває під домашнім арештом. Матеріали щодо іншого підозрюваного парламентаря виділені в окреме провадження у зв’язку із його розшуком, хоча основні слідчі дії стосовно нього також завершені", - стверджує Венедіктова. 

Вона заявила, що розслідуванням встановлено, що двоє народних депутатів спільно з посадовими особами з РФ вчинили замах на розграбування національних цінностей – незаконного видобутку нафти та газу на тимчасово окупованій території Криму.

Крім цього, слідство має докази, що підозрювані передали окупаційній владі матеріальну та документальну базу щодо розробки родовища "Глибока": "Без допомоги цих нардепів РФ знадобились би роки та величезні ресурси для освоєння ділянки з перспективними запасами на понад 38 млрд грн".

У прокуратурі також розповіли, що один з депутатів сприяв створенню на окупованій території "правонаступника" одного з підприємств, зареєстрованих в Україні.  Все це для того, аби згодом на підставі уже наявних українських дозволів та готових технічних документів отримати незаконні "дозволи" від держави-агресора. 

Медведчука та Козака звинувачують й в тому, що вони збирали інформацію щодо місць дислокації українських військових формувань та їх бойової підготовки. Також вони сприяли деяким громадян України у створенні дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Це і є державна зрада. 

"У даному випадку мова йде про передачу конфіденційної інформації щодо однієї з військових частин української армії, а також про активну участь у розробці так званого "Проекту "Промінь". На думку експертів, проект спрямований на системне просування та лобіювання політичних, геоекономічних та інших інтересів Російської Федерації, вигідних їй змін у внутрішній та зовнішній політиці України. Серед інструментів програми, яку власноруч редагував один із підозрюваних – формування мережі агентів впливу та лояльного до РФ прошарку населення. «Промінь» мав сприяти формуванню в Україні потрібної для РФ суспільної думки, прийняттю вигідних для РФ управлінських, економічних, політичних рішень, що руйнуватиме самостійність державної влади усередині країни та незалежність у міжнародних відносинах. Ці дії – один із прикладів інформаційної війни проти нашої держави і елемент гібридної війни", - розповідає Венедіктова. 

Віктор Медведчук є підозрюваним за трьома епізодами державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. Суд відправив його під домашній арешт. Другим підозрюваним у справі є його бізнес-партнер Тарас Козак.

У лютому Медведчук, Марченко та дружина Козака Наталія Лавренюк потрапили під санкції РНБО. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, який постачає продукцію терористичним угрупованням «Л-ДНР».

У травні журналісти Bihus.Info почали оприлюднювати записи «прослушки» телефонних розмов Медведчука. За словами журналістів, вони отримали «плівки» від українських спецслужб, котрі і займалися прослуховуванням і записом розмов.

Записи свідчать, що Медведчук за вказівкою російських кураторів опікувався питаннями поставок в Україну російського газу та вугілля з тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. Восени 2014 року він підключився до неформальних газових переговорів, котрі проводилися паралельно з офіційними переговорами України та РФ за посередництва Єврокомісії. Медведчук також переконував Кремль шантажувати Україну дефіцитом вугілля і контролював передачу грошей за вугілля з окупованих територій від СБУ бойовикам.

Крім того, у «плівках» йдеться, що доходи від використання виведеного з державної власності нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» мали стати своєрідною російською компенсацією Петру Порошенку за втрату суднобудівного заводу в тимчасово окупованому Криму. Про імовірність існування «обміну» ZN.UA повідомляло ще у грудні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі