Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", у вівторок глава ГПУ розповів журналістам, що в даний момент документ проходить перевірку, але незабаром буде направлений до Верховної Ради.
"У мене на столі є ще одне підготовлене прокурорами та слідчими подання на діючого депутата. Зараз воно пройде стандартну перевірку, це займе кілька тижнів", – повідомив він.
Луценко підкреслив, що не має наміру називати прізвище депутата, поки що уявлення не надійде в Раду.
"Прізвище називатиму лише тоді, коли подання зайде до стін Верховної Ради. Я так діяв завжди і не маю наміру зраджувати свої правила", - сказав генпрокурор.
Він також відмовився уточнювати партійну приналежність депутата, заявивши, що "у злочинців немає політичного забарвлення".
6 грудня Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради відмовився дати згоду на зняття депутатської недоторканності з Вадима Новинського ("Оппоблок"). Комітет вирішив, що не має підстав визнати законним, мотивованим та обґрунтованим подання генерального прокурора Юрія Луценка. У той же час комітет зазначив, що подання ініційовано та подано належним чином.
Нагадаємо, що в 2016 році Верховна Рада дала згоду на зняття недоторканності, затримання і арешт тільки одного народного депутата України - Олександра Онищенка, який за три дні до цього залишив Україну.
Раніше народний депутат від фракції "Самопоміч" Роман Семенуха у своїй статті для DT.UA писав, що незалежнf меншість у парламенті, заручившись підтримкою громадськості, здатна домогтися принципового спрощення притягнення депутатів до відповідальності.
За його словами, для спрощення регламенту у Ради немає необхідності вносити зміни до Конституції, оскільки практичні питання зняття депутатського імунітету регламентуються відповідними законами, внести зміни в які набагато простіше.
Детальніше про перспективи спрощення Верховною Радою України регламенту зняття депутатської недоторканності читайте у статті Романа Семенухи "Зняття депутатської недоторканності: вихід є" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".