У КВУ розповіли, як депутати маніпулюють на темі коронавірусу

Поділитися
У КВУ розповіли, як депутати маніпулюють на темі коронавірусу Законопроєкти не мали обгрунтування. © Сайт Верховної Ради України
Депутати реєструють купу законопроєктів без їх обґрунтування.

Комітет виборців України проаналізував маніпулятивні законопроєкти, пов'язані з темою коронавірусу, які реєстрували народні депутати. Всього було 55 таких проєктів, які були нереалістичними або необґрунтованими фінансово, повідомили в КВУ.

З цих 55 проєктів закону 21 передбачав "економічну підтримку певних груп населення". (підприємців, пенсіонерів, безробітних тощо).

"За даними КВУ, половина законопроєктів (10 із 21) були подані народними депутатами без жодного фінансово-економічного обґрунтування. У Пояснювальній записці до кожного з них вказано, що "законопроєкт не потребує видатків із Державного бюджету України", хоч на практиці вимагає коштів на реалізацію. Ще частина депутатів формально заповнили відповідну графу, однак не вказали в ній жодних конкретних цифр чи розрахунків", - йдеться в повідомленні комітету.

При цьому деякі народні депутати стали авторами відразу кількох проєкт законів щодо протидії коронавірусу. Так, народний депутат Дмитро Чорний ("Слуга Народу") став співавтором відразу 7 проєкт законів, що стосуються протидії коронавірусу. При цьому деякі з них депутат зареєстрував одноосібно, без інших колег.

"Тема коронавірусу прямо позначилася на законодавчій роботі парламенту. Фактично кожна фракція запропонувала своє бачення боротьби з пандемією. Однак також було зареєстровано значну кількість авторських законопроєктів, які переважно базувалися не на фінансових розрахунках, а не бажаннях народних депутатів. В результаті законопроєкти виглядали не як готові до реалізації документи, а як посібники із побажань політиків", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.

При цьому, в КВУ зазначили, що значну кількість авторських проєктів зареєстрували депутати "Слуги Народу".

"Це виглядає дивно, враховуючи, що монобільшість мала б працювати в унісон з урядом, який є основним центром вироблення рішень і володіє необхідною інформацією та розрахунками. З огляду на це хотілося б розуміти, чи були авторські законопроєкти депутатів монобільшості погоджені з Кабінетом міністрів, зокрема, з Міністерством фінансів; чи належним чином було прораховано наслідки від їх прийняття для економіки; чи ці законопроєкти були позицією фракції, чи є суто авторським напрацюваннями і власним баченням депутатів", - додав Кошель.

Читайте також: Президент підписав закон про зміну регламенту ради

Раніше КВУ, аналізуючи роботу українських депутатів, заявив, що під час карантину Верховна Рада IX скликання показала найнижчі показники роботи. Народні депутати проігнорували майже половину голосувань. в середньому один народний депутат взяв участь (натиснув "за", "проти" чи "утримався") лише в 57% голосувань Ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі