У КВУ назвали основних союзників "Слуги народу" в Раді

Поділитися
У КВУ назвали основних союзників
За даними КВУ, в союзниках опинилися дві політсили.

У Верховній Раді дев’ятого скликання найчастіше за закони голосують народні депутати з фракції “Слуга народу” й “Голос”, а також із групи “Довіра”, повідомили в “Комітеті виборців України”. Ці дві політсили КВУ назвав основними союзниками “слуг народу” в парламенті.

Так, з вересня 2020 року по січень 2021 року Рада ухвалила 86 законів, без урахування ратифікаційних документів. В середньому зелену кнопку “за” натискали лише 84% “слуг народу”, тобто 206 із 247 членів фракції. Інші голоси, необхідні для ухвалення документів, набиралися за допомогою депутатів з “Голосу” та “Довіри”. В середньому голосували “за” 66% членів фракції “Голос” та 65% парламентарів з групи “Довіра”. Вони й виявилися найактивнішими помічниками “слуг народу”, коли ті не могли самотужки ухвалити закон.

“За даними голосувань, найближче до умовної коаліції зі “Слугою Народу” мали б знаходитись фракція “Голос” та група “Довіра”. Саме у цих політичних сил частіше за інших збігаються результати голосувань із монобільшістю. В середньому впродовж вересня-січня депутати “Слуги Народу”, “Голосу” та “Довіри” разом забезпечували 231 голос, що було достатньо для ухвалення законів”, – зазначив очільник КВУ Олексій Кошель.

В інших фракціях та групах показники підтримки рішень парламенту виявилися нижчими. В середньому за прийняті рішення парламенту голосували 62% депутатів “Європейської солідарності” та 51% позафракційних депутатів.  У фракції “Батьківщина” в середньому тисли зелену кнопку 50% депутатів, у групі “За майбутнє” – 45%.

Згідно з результатами моніторингу, депутати всіх фракцій та груп Верховної Ради переважно підтримують рішення парламенту. Винятком є члени ОПЗЖ, які демонструють найнижчий рівень підтримки прийнятих законів. В середньому “за” голосують лише 23% депутатів “Опозиційної платформи - За життя”. При цьому за 20 законів із 86 депутати ОПЗЖ не дали жодного голосу.

Раніше Громадський рух “Чесно” показав зв’язки народних депутатів між собою на основі їх роботи над правками. За даними громадського руху, під час подання та голосування за правки парламентарії гуртуються за кількома показниками.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі