Прагнення України стати членом НАТО можна закріпити в Конституції, якщо цю ідею підтримає більшість українських громадян, заявив голова Конституційного суду Станіслав Шевчук. На його думку, питання євроатлантичної інтеграції є особливо актуальним в умовах відбиття російської агресії.
"Після анексії Криму і війни в Донбасі виникло питання нашої безпеки, глобальної безпеки... І якщо більшість народу підтримає, то це може бути в преамбулі Конституції як геополітична орієнтація", - заявив Шевчук у ході відкритої зустрічі в Києві у четвер, 19 квітня.
Голова КСУ підкреслив, що Україні "потрібно йти в євроатлантичні структури і ставати їхнім партнером", а також висловив впевненість, що більшість громадян підтримують ідею членства України в НАТО.
"Проблема України була в тому, що вона коливалася в багатовекторної політики. І, на мій погляд, ця багатовекторність зараз закінчилася", - додав Шевчук.
Нагадаємо, в березні президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект про внесення змін до Конституцію, які б закріпили курс держави на вступ до ЄС і НАТО.
Раніше президент України Петро Порошенко повідомив про плани України приєднатися до військово-політичного блоку НАТО протягом найближчих 10 років.
Як повідомлялося, 17 січня РНБО схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Євросоюзі.
У розробці законопроекту брали участь експерти з НАТО, США та ЄС.
Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України)також визначає членство України в НАТО як стратегічний зовнішньополітичний пріоритет держави.
У червні 2016 року президент Петро Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України– документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України до НАТО.