У Китаї відреагували на рішення РНБО повернути «Мотор Січ» у власність України

Поділитися
У Китаї відреагували на рішення РНБО повернути «Мотор Січ» у власність України
Пекін вимагає врахувати інтереси китайських підприємств та інвесторів.

Китай вимагає від України при націоналізації підприємства «Мотор Січ» врахувати інтереси їхніх компаній. Серед акціонерів заводу китайська компанія Beijing Skyrizon. Про це в ході брифінгу офіційний речник МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, передає News.Sina.

«Ми вимагаємо, щоб Україна врахувала законні права китайських підприємств і інвесторів», - зазначив Чжао Ліцзяні.

Також представник дипвідомства додав, що Пекін уважно спостерігає за ситуацією, яка склалася з даним підприємством.

«Китай наполягає, щоб це питання було вирішене в правильному ключі», - резюмував спікер.

ПАТ «Мотор Січ» є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства поставляється в більш ніж в 100 країн світу.

Нагадаємо, 11 березня Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про повернення Україні підприємства «Мотор Січ». За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, націоналізувати підприємство повинні найближчим часом.

Президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ». 

Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів «Мотор Січ». Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали та послалися на конфіденційність дипломатичного листування.

У березні 2021 року китайський інвестор «Мотор Січ» попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі йшлося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України і відшкодувати збитки.

Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі