У Хмельницькому розгортається «вчительська війна» за крісло мера, Симчишин у лідерах

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
У Хмельницькому розгортається «вчительська війна» за крісло мера, Симчишин у лідерах
Відстояти свою честь для Стефанчуків на малій батьківщині - справа принципу.

Повну версію матеріалу в форматі лонгріда можна подивитися тут.

У чинного мера Хмельницького Олександра Симчишина найвищий мерський рейтинг серед кандидатів обласних центрів - 89% за даними опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного компанією Info Sapiens.

Вже очевидно, що мер переможе в першому турі. Але в другому найочевиднішим його суперником могла б стати професорка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Ящук, яка балотується від «Слуги народу». На сьогодні її підтримують 2% містян.

У Сімчишина є і принципові опоненти. Наприклад, у чинного мера публічний конфлікт з Іваном Гончаром, якого висунула партія «Сила і честь».

Історія їхнього протистояння розпочалася у 2015 році, коли переможець виборів Симчишин не виконав дані Гончару обіцянки. Тодішній голова Хмельницької облради вклав багато зусиль і грошей, щоб Симчишин став мером.

Фішка Гончара - він будує кампанію, критикуючи непрофесіоналізм команди Симчишина. Однак лише 1% містян йому повірили.

«Батьківщина» висунула Богдана Лукашука. Він - син Олега Лукашука, народного депутата кількох скликань Верховної Ради спочатку від СДПУ, а потім від «Батьківщини». Богдан працював помічником батька в усіх скликаннях Ради, тривалий час очолює молодіжну «Батьківщину» в Хмельницькій області. І у нього сьогодні 2% підтримки.

Анатолій Собко балотується від герегівської партії «За конкретні справи» (1%). З 2010 року є депутатом Хмельницької міськради. Минулого року брав участь в парламентських виборах на 187-му окрузі, але програв. Раніше Собко був керівником Хмельницької міської організації «Партії регіонів».

Балотуються в мери і «зелений» голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет і молодший брат першого заступник голови ВР Руслана Стефанчук Микола. Втім, без шансів - в обох рейтинг не перевищує 1%.

ZN.UA

Номінально Олександр Симчишин балотується в мери від ВО «Свобода». Але паралельно веде в міську і обласну ради власну політичну партію «Команда Симчишина». Цей проєкт вже зараз має 45% підтримки і реальну перспективу отримати свого мера і більшість в міській раді.

«Свобода» на виборах до міської та обласної ради себе не заявила, але, за даними опитування, має 5% рейтингу.

«Команді Симчишина» з висоти її партійного рейтингу навряд чи доведеться сильно перейматися через зіткнення з тандемом герегівської партії «За конкретні справи» (2%) у союзі з «Батьківщиною» (7%), а також з партією «За майбутнє» ( 3%), куди влилися місцевий осередок «Аграрної партії», партії «Рядом» і «Відродження».

З такою мізерною часткою підтримки вони можуть розраховувати лише на статус міноритарних акціонерів. Якщо основний власник, звісно, захоче з ними поділитися.

Набагато краще йдуть справи у «Європейської солідарності», що має рейтинг 10%, і «Слуги народу», котра користується підтримкою у 9% опитаних. Непопулярні в Хмельницькому «Опозиційна платформа-За життя» (4%), «Опозиційна платформа» та «Сила і честь» (по 2% у кожної).

Рейтинг в 1% довіри містян мають: «Радикальна партія Олега Ляшка», «Голос», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія», «Наш край», «Громадянська позиція», «За конкретні справи» і «Самопоміч».

ZN.UA

За партію мера готові проголосувати виборці віком від 18 до 39 років (53-56%), фінансово незалежні (42% відзначили, що практично ні в чому собі не відмовляють, 45-47% можуть купити все, крім дорогих речей і нерухомості). Чоловіків і жінок майже порівну 41 і 44% відповідно.

«Євросолідарність» підтримують люди віком 50-59 років (16%), при цьому 21% з них повідомили соціологам, що не обмежені матеріально і можуть практично ні в чому собі не відмовляти. Чоловіків і жінок майже порівну - 10 і 8%.

У виборців «Слуги народу» багато спільного з виборцями «Команди Симчишина». Та сама вікова група (10% серед людей віком 18-29 років і 9% серед 30-39 річних) і фінансові можливості (12% заявили, що практично ні в чому собі не відмовляють). Чоловіків і жінок майже порівну - 9 і 7%.

ZN.UA

Цікаво, що серед мотивів, якими керуються жителі Хмельницького, обираючи ту чи іншу партію, на першому місці - симпатія до лідера (29%) і тільки потім збіг у поглядах щодо якогось важливого загальнонаціонального (25%) і місцевого (15% ) питання.

Трохи більше 10% опитаних відзначили, що їм подобаються кандидати у мери і депутати міськради, ще 10% вважають політсилу кращою альтернативою чинній владі. І лише 2% при виборі партії керуються реальними справами політсили.

ZN.UA

Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Хмельницький 27-29 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.

*Це дослідження стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки, висловлені в цьому документі, належать авторам і не обов'язково відображають погляди USAID або уряду Сполучених Штатів Америки.

Матеріал «Країна по поличках. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ» публікується в рамках нового проекту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект доступний українською і російською мовами.

Поділитися
Дивіться спецтему: Місцеві вибори 2020
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі