Представник канцелярії глави Польщі заявив, що Україні "варто почати цінувати" польську допомогу. У ОП відповіли

Поділитися
Представник канцелярії глави Польщі заявив, що Україні © ZN.UA
Заступник керівника офісу президента України, пояснив, чому заява польського політика не відповідає дійсності.

Керівник Бюро президента Польщі з питань міжнародної політики Марцін Пшидач заявив у коментарі Telewizja Polska, що нашій державі "варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років", коментуючи вимогу п’яти країн ЄС, у тому числі своєї, продовжити обмеження на імпорт українського зерна та вплив цього на польсько-українські відносини. Заступник керівника офісу президента України Андрій Сибіга відповів на це у Facebook.

Він наголосив, що Київ "категорично відкидає" спроби деяких польських політиків навʼязати своєму суспільству думку про те, що Україна нібито не цінує підтримку з боку Польщі. Сибіга назвав дії Пшидача маніпуляцією та грою на власні конʼюнктурні інтереси, яка не має нічого спільного з реальністю.

"А реальність – це дружній і відкритий діалог президентів України і Польщі, між якими присутній високий рівень взаєморозуміння і взаємної довіри. Реальність – це незаперечний факт, що Україна щодня віддячує Польщі та іншим країнам союзникам своєю найвищою жертовністю і хоробрістю наших героїв на полі бою. Польська зброя в руках українських військових ефективно стримує російського агресора. І підтримка нас зброєю – це не благочинність, а інвестиції у власну безпеку Польщі", – наголосив представник ОП.

Він нагадав, що наші громадяни зараз захищають цінності і безпеку регіону, зокрема і в інтересах Польщі та інших країн вільного світу. Українці віддають свої життя, у тому числі за польських друзів, і це, на думку Сибіги, найвищий рівень вдячності.

"Дуже прикро, що деякі політики свідомо цього не помічають, вимагаючи від України ще чогось вищого. Вони свідомо чи не свідомо стають «інструментом» російського агресора. Обирають сторону зла. Реальність – це коли свою безмежну вдячність демонструють мільйони українців, які сьогодні вважають поляків найближчим народом із найвищим рівнем симпатії і довіри. Це щоденна вдячність від українців, котрі знайшли свій тимчасовий прихисток в Польщі, самовіддано працюють і завжди памʼятатимуть відкритість серць і домівок поляків", – додав дипломат.

За його словами, заклик "почати цінувати допомогу" не відповідає рівню союзницьких і братніх відносин між вищим керівництвом і суспільством Польщі та України. Сибіга вважає, що намагання "виторгувати" в нашої держави щось більше під час війни – рівнозначне віроломству, якого не має бути у відносинах двох країн.

Заступник керівника офісу президента також нагадав, що українські фермери зараз працюють, наражаючи на небезпеку життя на замінованих полях і під ракетними атаками. "За цих виняткових обставин наполягати, щоб Україна, у рамках своєї вдячності Польщі, змирилася із закриттям кордонів для українських сільськогосподарських продуктів – рівнозначне змушувати нас погодитися на евтаназію", – наголосив він.

Сибіга назвав найгіршою ситуацію, коли рятівник вимагає плату за порятунок навіть тоді, "коли ти стікаєш кровʼю".  Водночас, дипломат висловив упевненість, що це не про українсько-польські відносини, відкритість громадян держав один до одного.

"Україна і Польща приречені на міцний союз і братерство. Росія завжди прагнутиме нас розʼєднати, але ми вистоїмо, бо в єдності – наша сила і безпека", – сказав представник ОП.

Він також додав, що Україна не може дозволити собі перекреслювати всі історичні напрацювання у відносинах із Польщею, "за які без перебільшення українці платять найвищу ціну".

Урожай-2023 значно менший. Проте трейдерів цікавить максимальний експорт зерна. Аргумент — більш як сім мільйонів українців перебувають поза межами Батьківщини. Хоч би не вийшло так, як минулоріч, коли масово вивозили зерно за понад удвічі меншою за світову ціною. Ці питання порушує Лариса Гук у статті "Врожай-2023: чи вистачить Україні хліба і що не так із цінами".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі