У Європарламенті стурбовані ризиками формування комісії з відбору голови САП

Поділитися
У Європарламенті стурбовані ризиками формування комісії з відбору голови САП © Новое время
Сьогоднішнє голосування у Раді стане показовим.

Західні  партнери України вкотре нагадують, що голосування за кандидатів у конкурсну комісію з відбору голови САП має бути прозорим та політично нейтральним. А спроби протягнути в неї «потрібних людей» коштуватимуть Україні підтримки Європейського Союзу та МВФ.

Зокрема, із заявою щодо сьогоднішнього голосування у Верховній Раді виступив впливовий німецький політик, євродепутат від Європейської народної партії Міхаель Галер.

«Сильно стурбований сьогоднішнім можливим голосуванням  у Верховній Раді України за  кандидатів в конкурсну комісію з вибору голови САП,  яким бракує доброчесності та досвіду антикорупції. Це ризик для підтримки ЄС та МВФ», - зазначив він у Twitter.

Член Нацради з питань антикорупційної політики Віталій Шабунін нагадав: Галер є представником найбільшої партії в ЄС, і як член міжнародного комітету Європарламенту уповноважений офіційно комунікувати зовнішню політику політсили.

Раніше посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив, що політично заангажоване голосування за конкурсну комісію може призвести до призупинки або скасування безвізу між Україною та ЄС. «Велика сімка» (G7) кілька разів заявляла, що це ставить під питання західну фінансову та політичну допомогу Україні.

Втім, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба стверджує, що не отримував щодо цього жодних «жовтих» чи «червоних» сигналів від західних партнерів.

На думку Шабуніна, сьогоднішнє голосування за конкурсну комісію чітко розмежує депутатів від правлячої «Слуги народу» на проросійську та євроорієнтовану групи. Боротьба цих груп великою мірою визначатиме майбутнє країни.

«Тепер кожен депутат усвідомлено робить вибір, на чиєму він боці: п’ятої колони окупантів Криму і Донбасу чи – цивілізованого Світу, який допомагає Україні з цьому окупанту протистояти», - пише він у Telegam.

Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі