У Єврокомісії вважають, що Угода про асоціацію пропонує набагато більше інтеграції, ніж ЄС та Україна були здатні досягти досі

Поділитися
У Єврокомісії вважають, що Угода про асоціацію пропонує набагато більше інтеграції, ніж ЄС та Україна були здатні досягти досі
Але її потенціал не використовують в повному обсязі. 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії, заступник генерального директора Генерального директорату Єврокомісії з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова заявила, що Угода про асоціацію України та ЄС, яка набула чинності в 2017 році, пропонує набагато більше інтеграції, ніж сторони  змогли досягти за весь час. Про це вона розповіла під час інтерв'ю виданню "Інтерфакс Україна"

"З моменту підписання у 2014 році з остаточним набуттям чинності у 2017 Угоди про асоціацію з поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі ми пройшли довгий шлях її реалізації. Я думаю, що було багато успіхів, але я також думаю, що загальний зміст, і наш президент сформулювала це дуже правильно, полягає в тому, що є величезні можливості для того, щоб йти ще глибше, ще далі. Цей документ – його політична та економічна частини – передбачає, як і пропонує набагато більше інтеграції, ніж ми були здатні досягти досі", - сказала Матернова. 

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, за словами представниці Єврокомісії, вбачає у цій угоді значно більший потенціал, яких досі не реалізували. Тому вона пропонує і Україні, і своїй команді працювати над тим, аби всі доступні можливості використати в повному обсязі. 

"Наприклад, ми обговорювали внутрішній ринок у сфері цифровізації та телекомунікації. Ми також обговорювали факт того, що влітку ми почали, і Україна стала першою країною Східного партнерства, кібердіалог. Так само, як ми почали і продовжуватимемо вести діалог щодо так званого Зеленого курсу. Це форум, який очолюю я та віце-прем'єр Стефанішина", - пояснила Матернова.

Один форум вже відбувся у вересні. Наступний раунд повинен відбутися в Брюсселі. Швидше за все, це станеться в січні наступного року. 

За словами Матернової, фонд енергоефективності - проект, який Єврокомісія вважає критично необхідним для України. 

"Фонд енергоефективності дає результати вже прямо зараз. Майже 200 тисяч людей в Україні за два роки скористалися можливостями, які надає цей фонд. Я думаю, це непогано", - зазначила вона.

Матернова також позитивно оцінила наслідки саміту "Україна-ЄС", який відбувся у Києві 12 жовтня. 

"До того ж це був перший візит мого президента Урсули фон дер Ляєн в Україну на її нинішній посаді. Я думаю, що після труднощів, спричинених пандемією COVID-19 та запровадженими через це обмеженнями, було важливим здійснити цей візит. Я вважаю, що це був необхідний саміт, який надав можливість знову підтвердити глибину відносин між Україною та ЄС, зобов'язання, які ми маємо один перед одним і бажання працювати разом щодо низки спільних ініціатив", - сказала вона.

Матернова також вважає, що наразі Євросоюз не в тому стані, аби робити кроки назустріч Україні в питанні інтеграції та досягати консенсусу щодо надання нам європейської перспективи. Проте вона позитивно оцінила нинішню взаємодію сторін, відкинувши тезу про саботування українською владою цього питання. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі