Європа не готова до наступного кроку щодо інтеграції у відносинах з Україною — Матернова

Поділитися
Європа не готова до наступного кроку щодо інтеграції у відносинах з Україною — Матернова © Громадське телебачення
У Єврокомісії позитивно оцінили нинішню взаємодію сторін. Там відкидають тезу про саботування українською владою цього питання. 

Керівник групи підтримки України в Європейській комісії, заступник гендиректора Генерального директорату Єврокомісії з питань політики добросусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова заявила, що наразі Євросоюз не в тому стані, аби робити кроки назустріч Україні в питанні інтеграції та досягати консенсусу щодо надання нам європейської перспективи. Про це вона розповіла під час інтерв'ю виданню "Інтерфакс Україна"

"Коли ми говоримо з Україною, ми говоримо як партнери. Наразі - і ми досить відкрито говоримо про це - Європа не в тому стані, щоб бути готовою до наступного кроку. Консенсусу щодо цього немає. Але я особисто вірю в те, що Україна має європейську перспективу", - сказала Матернова. 

За її словами, до тих пір, поки відкриється вікно можливостей, важливо зробити інтеграцію "міцнішою, надійнішою і сильнішою" в економічній та регуляторній сферах через контакти між людьми. 

Матернова також не погоджується з думкою про саботування українською владою євроінтеграції України. 

"Коли новий президент прийшов до влади, цілком очевидно, що був період, коли він розбирався у справах. Відносини з ЄС – це величезний, складний комплекс, включно з Угодою про асоціацію, яка є надзвичайно складним договором. Двосторонні відносини не зводяться до того, що є просто один діалог одного лідера з іншим, а потім за цим все йде. Це дуже багатогранні відносини, сектор за сектором, взаємодія та ангажемент. Я рішуче не погоджуся з думкою, що є саботаж інтеграції України з ЄС!" - заявила вона.

На її думку, наразі щоденна взаємодія щодо низки різних питань між Україною та ЄС навпаки сильніша. 

"Я не відчуваю, що взаємодії поменшало. Я думаю, що у відносинах з Україною ми маємо ставити перед собою видимі орієнтири, яких потрібно намагатися досягти. Як це було, наприклад, у процесі безвізового діалогу - у нас була низка кроків, які ми мали зробити, і ми їх зробили. Результат усім відомий – українці з біометричними паспортами можуть без віз їздити до країн ЄС. Я думаю, що наразі ми маємо сфокусуватися на створенні необхідних умов на внутрішньому ринку для подальшої інтеграції з ринком ЄС і на більшій секторальній координації", - пояснила вона.

Нагадаємо, 4 листопада президенти України Володимир Зеленський та Словаччини Зузана Чапутова підписали спільну декларацію про визнання європейських перспектив нашої країни. Таким чином Словаччина стала п'ятою країною-членом ЄС, яка підтримала цей документ. До неї це зробили Литва, Латвія, Польща та Естонія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі