У ЄС розповіли, чи вводитимуть санкції проти українських олігархів

Поділитися
Потрібно розуміти, що відповідне рішення повинно бути прийнято одностайно усіма країнами-членами ЄС. 

Європейський Союз поки що не збирається вводити санкції проти українських олігархів, хоча напередодні таку рекомендацію у своєму звіті опублікувала Європейська аудиторна палата. Про це повідомляє видання "Європейська правда", цитуючи виступ речника Єврокомісії Петера Стано на брифінгу у Брюсселі. 

Також у тексті аудиторної палати йшлося про те, аби українці, яких підозрюють у великих корупційних схемах, не могли в'їжджати в Європу та користуватися там своїми активами. 

"Боротьба з корупцією в першу чергу в інтересах України. Уряд і президент Зеленський знають, що це їхнє зобов’язання, це те, що ми регулярно обговорюємо. І не обов’язково говорити про санкції, ми маємо дуже сильний інструмент – Угоду про асоціацію. В рамках цієї угоди ми обговорюємо всі проблеми і виклики, і ми підтримуємо боротьбу з корупцією, а також із феноменом зростання впливу олігархів. Санкції тільки один з інструментів, який може бути використаний в такій ситуації", - сказав Стано.

Він також пояснив, що рішення щодо введення санкцій повинно бути прийнято одностайно усіма країнами-членами ЄС. 

Єврокомісія також позитивно оцінила прийняття в Україні закону про олігархів. 

"Ми віддаємо належне намаганням президента Зеленського протидіяти цьому феномену і впливу олігархів, який є дуже значним в економічному і політичному житті України. На нашу думку, це крок вперед, але звичайно, треба буде подивитися, як він буде імплементований. Також ми хотіли б побачити зміцнення вже існуючих інституцій", - сказала речниця Ана Пізонеро.

Верховна Рада 23 вересня підтримала 279 голосами законопроєкт "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархами)", т.зв. "Закон про деолігархізацію".

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA "Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить" аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі