У ГПУ прокоментували справжність документа Al Jazeera про спецконфіскацію "грошей Януковича"

Поділитися
У ГПУ прокоментували справжність документа Al Jazeera про спецконфіскацію "грошей Януковича" Генпрокуратура обіцяє підтвердити або спростувати справжність документа через деякий час
Оприлюднений Al Jazeera текст рішення суду може виявитися як правдою, так і фальшивкою.

Генеральна прокуратура України не може ані підтвердити, ані спростувати справжність тексту вироку Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року про спецконфіскацію $ 1,5 млрд злочинної організації колишнього президента України Віктора Януковича, оприлюдненого телеканалом Al Jazeera. У той же час у відомстві зазначили, що рішення суду було засекречено для забезпечення захисту учасників процесу.

"Ми не можемо ні підтвердити, ні спростувати той документ, який був оприлюднений у результаті розслідування Al Jazeera. Зверну вашу увагу на те, що зазначений документ не має ні підписів, ні печаток", - сказав заступник генерального прокурора України Євген Єнін на брифінгу в Києві в четвер.

За його словами, справжність документа буде підтверджена через певний час, після проведення відповідного аналізу компетентними органами.

Також Єнін додав, що текст рішення суду про спецконфіскацію $ 1,5 млрд оточення колишнього президента України Віктора Януковича був засекречений через продовження слідчих дій та для забезпечення захисту учасників процесу.

"Аж ніяк не для того, щоб прикрити когось із посадових осіб або якісь окремі комерційні структури... Ми мотивували своє рішення тим, що щодо абсолютної більшості зазначених компаній на сьогоднішній день тривають активні слідчі дії, в тому числі, міжнародної юрисдикції за допомогою каналів міжнародної правової допомоги", - зазначив він.

За словами Єніна, мета правоохоронних органів і всього суспільства є оперативне і об'єктивне розслідування злочину і притягнення до відповідальності "топових архітекторів зазначених схем". Він зазначив, що оприлюднення рішення не сприяє досягненню цієї мети.

Крім того, заступник генпрокурора підкреслив, що ще однією причиною засекречування рішення суду є захист учасників кримінального процесу.

"Замовити вбивство в цій країні коштує всього-на-всього кілька тисяч доларів, і уявіть собі ті ризики, які бере на себе той чи інший свідок, той чи інший чоловік, який співпрацює зі слідством", - пояснив заступник генпрокурора.

"Що стосується рішення суду. Ми переконані в тому, що воно є абсолютно законним. Не можу зараз розкривати всі деталі, хочу лише зазначити, що це рішення є далеко не єдине, яке дозволило нам конфіскувати зазначені кошти. Цьому рішенню передували близько 30 вироків щодо інших учасників злочинної групи", - підкреслив Єнін.

Також він звернув увагу на те, що рішення Краматорського районного суду є певною мірою унікальним у плані практики боротьби з фіктивним підприємництвом.

"Це не тільки питання тих, хто сьогодні за 400-500 доларів... погоджується ставити підпис, не дивлячись документи, які він підписує, це важливо для тих, хто на сьогоднішній день користується цими послугами, хто думає, що заплативши певну суму, він не ставить під ризик функціонування свого бізнесу, який він вважає законним", - сказав заступник генпрокурора.

За його словами, в цьому судовому процесі у сторони обвинувачення була дуже сильна позиція і в ГПУ готові до будь-яким судів як в Україні, так і за межами держави.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфискации.

Згідно з матеріалами розслідування, порседником в купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-утікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, що володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів Януковича.

Пізніше катарський телеканал оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича". а 94-сторінковому документі, який опинився в розпорядженні редакції Al Jazeera, описана протизаконна діяльність злочинної організації екс-президента Віктора Януковича, частиною якої, за версією слідства, є компанія Сергія Курченка "ВЕТЕК".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі