Al Jazeera опублікувала засекречене рішення суду про спецконфіскацію "грошей Януковича"

Поділитися
Al Jazeera опублікувала засекречене рішення суду про спецконфіскацію У вироку описані схеми розкрадання держкоштів компаніями Курченка, якого слідство вважає членом злочинної організації Януковича © fakty.ictv.ua
За даними слідства, компанії Курченко заволоділи 13 млрд гривень.

Катарський телеканал Al Jazeera оприлюднив засекречений Генеральною прокуратурою України вирок Краматорського міськсуду Донецької області про спецконфіскацію так званих "грошей Януковича".

У 94-сторінковому документ, який опинився в розпорядженні редакції Al Jazeera, описана протизаконна діяльність злочинної організації екс-президента Віктора Януковича, частиною якої, за версією слідства, є компанія Сергія Курченка "СЄПЕК".

Для відмивання незаконних доходів та ухиляння від сплати податків "ВЕТЕК" створювала фіктивні фірми з офісами в Києві, Харкові, Донецьку та Москві.

За даними слідства, компанії Курченка причетні до незаконного заволодіння скрапленим газом компаній "Укргазвидобування" і "Укрнафта" вартістю майже 2,2 мільярда гривень, грошовими коштами НАК "Нафтогаз України" на суму майже 450 мільйонів гривень.

Крім того, "СЄПЕК" заволоділа 787 мільйонами гривень Нацбанку, які були надані "РеалБанку" Курченка у вигляді стабілізаційного кредиту, а також більш ніж 2,2 млрд гривень "Брокбізнесбанку" шляхом видачі кредитів згаданому "Реалбанку" і фіктивним підприємствам.

Шляхом укладення договорів про купівлю-продаж облігацій Державної іпотечної установи Курченку вдалося заволодіти майже 500 млн гривень "Укргазбанку", а шляхом купівлі-продажу облігацій внутрішньої державної позики – більш ніж 2 млрд гривень ПАТ "Аграрний фонд".

Реалізація "схеми" із так званими "вишками Бойка" принесла Курченку майже 5 мільярдів гривень.

Усього компанії Курченка заволоділи 13 млрд гривень, які відмивалися з допомогою близько 400 фіктивних фірм, зареєстрованих як в Україні, так і в закордонних юрисдикціях – на Кіпрі, Панамі та в Белізі.

Протягом листопада-грудня 2013 року ці фірми перевели кошти на рахунки "Ощадбанку" і купили на них облігації внутрішньої державної позики.

Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфискации.

Згідно з матеріалами розслідування, посередником у купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.

Крім того, журналісти з'ясували, що народний депутат-утікач Олександр Онищенко і засновник девелоперської компанії Mos City Group Павло Фукс придбали у бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в РФ, компанію, що володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів Януковича.

Повідомлялося, що НАБУ і САП мають намір закрити справу про спецконфіскацію $ 1,5 млрд Януковича в січні. Протягом двох тижнів голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний повинен надати НАБУ необхідні документи по цій справі.

Також з рахунків Януковича і його оточення вже конфісковано $ 1,7 млрд. У Генпрокуратурі вважають, що збитки, завдані режимом Януковича державі, досягають $ 40 млрд.

Нагадаємо, що "Ощадбанк" вважає безпідставними звинувачення в "незаконному списанні" коштів на користь держави в процесі спецконфіскації коштів Віктора Януковича і просить держоргани розібратися в ситуації, від якої страждає репутація банку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі