"Всі кошти за спецконфіскацією знаходяться на рахунках Держказначейства. "Ощадбанк" діяв чітко відповідно до вимог чинного законодавства", – йдеться в спільній заяві правління "Ощадбанку".
"Ощадбанк" підкреслює, що перерахував кошти на рахунки Держказначейства на виконання вироку суду, який набрав законної сили і містив прямі зобов'язання щодо його виконання.
"Інформація про перерахунок коштів на рахунки Держказначейства підтверджена. Відповідні документи знаходяться в розпорядженні всіх зацікавлених державних органів та розміщені на сайті Генеральної прокуратури України", – йдеться в заяві.
Держбанк нагадав, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України спецконфіскація полягає в примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна, що і було зроблено.
"Ми вважаємо безпідставними звинувачення на адресу посадових осіб "Ощадбанку", готові співпрацювати зі слідством і надати всі необхідні документи для юридичного підтвердження законності своїх дій", – наголошується в заяві.
Правління додало, що відповідна інформація у справі вже неодноразово надавалася за запитом ГПУ і Національного антикорупційного бюро.
Нагадаємо, що 28 квітня 2017 року прес-служба Ради нацбезпеки і оборони України повідомила, що "Ощадбанк" приступив до спецконфіскації ,5 млрд екс-президента України Віктора Януковича і його оточення. Відповідне рішення прийняв Краматорський міський суд Донецької області 28 березня. Строки на подачу апеляції на той момент вже минули. Того ж дня генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що суд прийняв таке рішення (пізніше засекречене), виходячи з показань члена цієї злочинного угруповання, який у результаті отримав умовне покарання.
Пізніше в Держреєстрі судових рішень з'явилася інформація про те, що детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування за фактом ймовірного пособництва керівника Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського в розтраті 1,5 млрд коштів Януковича і його оточення, вилучених за рішенням суду за процедурою спецконфискации. Попередня правова кваліфікація - ч. 5 ст. 27 (пособництво, сприяння злочину) і ч. 5 ст. 191 (привласнення в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Про підозру у цьому провадженні ніхто не був повідомлений, проте в його рамках суд надав тимчасовий доступ до документів Держфінмоніторингу.
Низка ЗМІ 27 грудня повідомили, що НАБУ нібито проводило виїмку документів в "Ощадбанку" кримінальних проваджень про спецконфіскацію.