У ГПУ назвали кількість притягнутих до відповідальності за злочини проти Євромайдану

Поділитися
У ГПУ назвали кількість притягнутих до відповідальності за злочини проти Євромайдану У справах про злочини проти евромайдановцев оголошено підозру 270-ти особам
У прокуратурі стверджують, що всім, хто не втік з країни, оголошено підозру.

В рамках кримінальних проваджень про злочини проти учасників Революції Гідності 270 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності, 44 з них – високопосадовці, повідомив ефірі каналу "Hromadske TV" начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

"Всім, хто перебував на території України, оголошено підозру, більшість з них заарештовані. Серед заарештованих – колишній керівник УСБУ в Києві та Київській області, слідство по якому завершено. Обвинувальні акти щодо того ж Попова (Олександр Попов – голова КМДА в 2010-2013 рр. – ред.), чотирьох командирів "Беркута", які підозрюються в розгоні мітингу 30 листопада, вже розглядаються в судах", − зазначив Горбатюк.

Він також додав, що колишнє керівництво МВС підозрюється в незаконному ініціюванні прийняття Кабміном постанов, що дозволяють застосування спецзасобів проти мітингувальників.

Раніше в ГПУ заявляли, що наказ про розгін Майдану в ніч побиття студентів дав особисто Янукович, який передав відповідне доручення Захарченку та Клюєву. Також у ГПУ заявляють, що "Беркут" був задіяний неофіційно для розгону Майдану в ніч на 11 грудня.

Розслідування вбивств на Майдані просуваються дуже повільно, що викликає невдоволення як в українському суспільстві, так і в Європі. Ще в листопаді 2014 року колишній генпрокурор Віталій Ярема в інтерв'ю ZN.UA пояснював, що саме "гальмує" розслідування вбивств на Майдані. За його словами,у період з 19 по 23 лютого практично у всіх правоохоронних структурах була знищена більша частина документації, що стосується їх діяльності щодо протидії протестних акцій. Були спалені, викрадені чи пошкоджені тисячі документів, одиниць техніки, баз даних.

У зв'язку з цим у березні Міжнародна дорадча група, в якій спільно працюють європейські та українські експерти під мандатом Ради Європи, у своєму звіті щодо подій на Майдані різко розкритикувала діяльність силових і слідчих органів України, викривши в саботажі розслідування по Майдану не тільки МВС, але і ГПУ.

На початку листопада стало відомо, що прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі не побачив злочинів проти людства під час Майдану. Зокрема зазначається відсутність доказів "широкомасштабні або систематичні" насильницьких дій влади на Майдані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі