"Беручи до уваги, що зараз ДБР не розпочало свою роботу, а прокуратура втратила повноваження з розслідування, підслідних ДБР злочинів, вирішенням проблеми може стати використання керівниками прокуратур повноважень за дорученням проведення досудового розслідування іншому органу досудового розслідування у порядку ч. 5 ст. 36 КПК (у зв'язку з неможливістю здійснення ефективного досудового розслідування ДБР-за того, що воно не розпочало свою роботу)", – йдеться в повідомленні відомства.
Крім того, процесуальні керівники, відповідно до законодавства, мають право особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії.
Однак у ГПУ зазначили, що право розслідувати провадження, підслідні НАБУ, прокуратура відтепер втратила повністю (останні два роки слідчі прокуратури займалися "дорозслідуванням" таких справ).
Нагадаємо, що сьогодні, 20 листопада, закінчився термін так званого "перехідного періоду", до якого прокуратура повинна передати справи, що підслідні ДБР, розслідування Держбюро. На минулому тижні народні депутати не включили до порядку денного законопроект, що передбачає продовження функцій для слідства прокуратури до 1 січня 2019 року.
Нагадаємо, ДБР - це надпотужний правоохоронний орган, який буде нараховувати в штаті до 1,5 тис. співробітників і покликаний розслідувати злочини посадових осіб найвищого рівня - екс-президентів, членів уряду, керівників відомств, а також правоохоронців і суддів, - крім тих правопорушень, що підслідні НАБУ. Також до бюро будуть ставитися військові злочини, які зараз розслідуються підлеглими Анатолія Матіоса.
Після створення, бюро фактично отримає слідчі функції, які впродовж 20 років виконувала Генеральна прокуратура. Детальніше про проблеми зі створенням ДБР читайте в статті Олександра Леменова "Державне бюро очікувань: два роки в безодні".