У фільмі Джуліані міститься неправда про Україну – Forbes

Поділитися
У фільмі Джуліані міститься неправда про Україну – Forbes Руді Джуліані і телеведуча Шанель Ріон стверджують, що в Києві за ними "полювали" Сорос , Пінчук, чорні "Мерседеси" і тисячі поліцейських © Rudy W. Giuliani / Facebook
Юрист Трампа стверджує, що його переслідували в Києві, говорить про нових "кричущі докази змови" проти Трампа, а також розповідає неправду про кримінальні справи щодо компанії Злочевського.

Рудольф Джуліані, юрист і давній друг президента США Дональда Трампа, оприлюднив документальний фільм-розслідування, який має довести необґрунтованість імпічменту. Однак так звані докази, які оприлюднив Джуліані, історія збору і джерела отримання дозволяють засумніватися в їх достовірності. У своєму фільмі юрист Трампа просуває помилкові уявлення про Україну і як мінімум тричі озвучує неправдиву інформацію, відзначає Катерина Горчинська у своїй статті для Forbes.

По-перше, автори фільму стверджууть, що Джуліані і знімальну групу телеканалу OAN на чолі з Шанель Ріон, нібито переслідували в Києві: за словами телеведучої, колона чорних автомобілів Mercedes слідувала за ними до аеропорту. Ріон стверджує, що операцією особисто керували два мільярдери. Крім того, в день візиту Джуліані в Київ МВС вивело на вулиці тисячі поліцейських", щоб "полювати" на американців.

"Джордж Сорос і Віктор Пінчук особисто чекали на нас в аеропорту в Києві разом зі своєю свитою з людських доберманів у чорних Mercedes", - заявила Ріон.

Однак 89-річний американський мільярдер Сорос не був в Україні з 2016 року. А представники Пінчука повідомили, що бізнесмен вже 20 років користується виключно автомобілями марки BMW, і в день візиту Джуліані не був у "Борисполі".

У МВС також спростували "полювання" на Джуліані, зазначивши, що додаткові сили на вулиці Києва не виводилися, так як в той день у столиці не було ніяких масових заходів.

По-друге, в своєму Фільмі Джуліані похвалився новими гучними доказами у справі про імпічмент. Юрист Трампа заявив, що поспілкувався з кількома свідками, які можуть довести факт змови Демократичної партії з владою України і причетність Джозефа Байдена і його сина Хантера до корупції. За словами Трампа, Джуліані планує передати зібрані ним докази генеральному прокурору Вільяму Барру.

Одним з таких свідків став колишній генпрокурор Віктор Шокін. Він продовжує стверджувати, що його звільнили з посади під тиском Байдена, який погрожував заблокувати 1 млрд американської допомоги Україні. Нелюбов Байдена до Шокіна, за словами Джуліані, була нібито пов'язана з наміром генпрокурора розслідувати корупцію віце-президента США. В Україні це твердження неодноразово спростовували.

Шокін передав Джуліані документ, наданий Генеральною прокуратурою Латвії, який нібито доводить корумпованість Хантера Байдена. Однак у листі сказано, що "згідно до публічно доступної інформації, Burisma Holding і її директор Хантер Байден причетні до корупційних справ". У документі описані закордонні грошові транзакції компанії Миколи Злочевського. Однак згадок про якісь розслідування або інших доказів корупційної активності в листі немає.

Ще один ексгенпрокурор Юрій Луценко також дав інтерв'ю Джуліані, в ході якого кілька разів вказав на відсутність доказів порушення закону Байденом-молодшим.

Виконавчий директор "Центру протидії корупції" Дар'я Каленюк у коментарі Forbes заявила, що Шокін і Луценко дискредитували себе в ролі прокурорів, так як неодноразово брехали, втручалися в розслідування інших правоохоронних органів й атакували реформаторів. Каленюк не виключила, що надання колишніми генпрокурорами офіційних документів Джуліані може бути кваліфіковано як порушення закону.

По-третє у фільмі Джуліані заявив, що Україні не проводити розслідування щодо Burisma. Насправді, НАБУ досі веде справу про можливі зловживання Злочевського на посту міністра енергетики у 2010-2012 роках на користь його енергетичної компанії. У ті роки не менше 10 компаній холдингу Burisma отримали ліцензії на видобуток вуглеводнів. Однак невідомо, чи фігурує в розслідуванні Хантер Байден, так як до раду директорів компанії Злочевського його включили лише у 2014 році.

До того часу, щодо Злочевського і Burisma було відкрито чотири кримінальних провадження, зокрема, за несплату податків і відмивання коштів. Усі вони були закриті за генпрокурора Луценко. Нинішнє розслідування НАБУ початолось за рішенням суду, винесеним влітку 2018 року.

Як повідомлялося, влітку Рудольф Джуліані в приватному порядку зв'язувався з головою Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановым, а також літав до Мадриду для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

Восени Джуліані повідомив, що знімає документальний фільм про "корупцію Байдена" і "змову проти Трампа". Для збору інформації він зустрічався з колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком і Віктором Шокіним, народними депутатами Олександром Дубинським і Андрієм Деркачем, колишнім співробітником посольства України в США Андрієм Теліженком і недавно звільненим прокурором Костянтином Куликом.

31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу збираються оголосити звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Докладніше про слухання в Конгресі вважає в статті Олександра Хари "Імпічмент Трампа. Шоу сезону 2019/2020 почалося".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі